آخرین اخبار

20. تير 1396 - 10:23   |   کد مطلب: 22781
با ورود به فصل تابستان دغدغه خانواده ها برای پر کردن اوقات فراغت فرزندان بیشتر می شود، از اینرو خانواده ها فرزندان خود را در کلاس های مختلفی همچون کلاس های تقویتی، هنری و ورزشی ثبت نام کرده و اینگونه سعی می کنند اوقات فراغت فرزندان خود را پر کنند.

به گزارش بهارانه، پارکها، فضاهای سبز ، اماکن ورزشی ، فرهنگی ، تفریحی و تفرجگاهها از جمله مکان هایی است که خانواده ها را برای گذران اوقات فراغت جذب می کنند و متاسفانه شهرهای کوچک همواره با کمبود چنین اماکن تفریحی مواجه بوده اند.

شهر بهار نیز از این حیث دچار کمبود است و شاهد این هستیم که خانواده ها همواره با گلایه مندی از کمبود فضاهای تفریحی یاد می کنند. البته ناگفته نماند که در سالهای گذشته اقدامات خوبی در زمینه گسترش فضاهای سبز و اماکن تفریحی صورت گرفته اما این میزان کافی نیست و نیازمند توجه بیش از پیش به آن است.

گفتگویی با یکی از بانوان بهاری که دارای دو فرزند هشت و ده ساله است داشتیم و از او در مورد گذراندن اوقات فراغت فرزندانش پرسیدیم. وی پاسخ داد: من بچه هایم را در کلاس های تکواندو ، زبان و ریاضی ثبت نام کرده ام و الحمدالله این کلاس ها در بهار هست ، اما برای تفریح و سرگرمی خانوادگی مان بیشتر به پارک های همدان و می رویم و زیاد در بهار نیستیم.

این بانوی بهاری ادامه داد: متاسفانه در بهار امکانات مناسبی برای تفریح بچه ها وجود ندارد، فقط پارک لاله است که وسایل ساده تاب و سرسره را دارد و وسایل شهربازی ندارد، ما هم تمایلی برای رفتن به این پارک نداریم.

یکی دیگر از مادران گفت: این روزها که هوا گرمتر می شود ما تقریبا هر دو سه شب در میان با خانواده بیرون می رویم و بچه ها را به پارک می بریم. در بهار،  پارک لاله ، پارک لالجین و پارک نزدیک پلیس راه سابق تنها مکان های تفریحی است که می توانیم برویم. قبلا یک سری وسایل بازی در پارک لاله نصب کردند و بچه های من منتظر بودند که این وسیله راه بیفتد و سوار آن شوند اما همین چند وقت پیش که به پارک رفته بودیم متاسفانه دیگر اثری از آن نبود.

این مادر بهاری ادامه داد: واقعا جای تاسف است که به جای اینکه هر روز شاهد ایجاد امکانات جدید تفریحی در شهر باشیم ، با از بین رفتن امکانات فعلی روبرو می شویم.

این مادر بهاری اضافه کرد: چند سال پیش وقتی که گفتند می خواهند جزیره شادی را در بهار افتتاح کنند خوشحال شدیم و روی آن حساب باز کردیم اما با گذشت چند سال هنوز این مجموعه تفریحی افتتاح نشده و فقط به کارتینگ محدود شده است.

آنچه که مسلم است این است که ایجاد فرجگاهها و اماکن تفریحی یکی از اولویت های هر شهر در گذران اوقات فراغت خانواده ها می باشد و باید به آن توجه ویژه ای شود و این مسئله ای است که مدتی است در بهار مورد توجه قرار گرفته اما به سرعت خیلی آرام دنبال می شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه