آخرین اخبار

25. شهريور 1396 - 19:56   |   کد مطلب: 23806
این روزها در برخي نقاط شهر همدان محصولات غذایی تاریخ مصرف گذشته عرضه مي‌كنيم.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، این روزها شاهد عرضه مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته توسط وانت‌بارها و دستفروشان در کنار خیابان‌های همدان هستیم.

قبلاً برخی از اقلام غذایی چند روز مانده به پایان تاریخ انقضاء، توسط دست‌فروشان یا مغازه‌ها با قیمت پایین فروخته می‌شدند اما اکنون در بین آنها، مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته نیز یافت می‌شود.

از آنجا که ممکن است این مواد باعث مسمومیت و بیماری افراد شود به سراغ مسوول بهداشت محیط و حرفه ای مرکز بهداشت شهرستان همدان رفتیم تا از نحوه کنترل‌ها در این زمینه سئوال کنیم.

حسین خالقی‌مجد در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه برای کنترل بهداشت روزبازارها با شهرداری هماهنگی‌هایی صورت گرفته است، اظهار کرد: تمام خودروهای فعال در بازارهای روز مجوز خود را از شهرداری دریافت می‌کنند اما انتظار ما این است قبل از اعطای مجوز از سوی شهرداری برای استقرار این خودورها، به ما ارجاع داده شوند تا دارای صلاحیت بهداشتی باشند.

وی با اشاره به اینکه این اقدام می‌تواند مانند فعالیت اتحادیه‌های صنفی مورد توجه باشد، گفت: این واحدها قبل از پروانه کسب باید صلاحیت بهداشتی دریافت کنند که می‌توان در مورد وانت‌بارها و فروشندگانی که در بازارهای روز فعالیت دارند نیز آن روش را اعمال کرد.

مسوول بهداشت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت شهرستان همدان تصریح کرد: انتظار داریم سازمان میادین شهرداری قبل از اعطای مجوز به وانت‌بارها و فروشندگان بازارهای روز، آنها را به مراکز بهداشتی ارجاع دهد تا نسبت به کنترل مواد غذایی و بررسی کارت معاینه پزشکی اقدام شود.

وی با بیان اینکه فعلاً ارجاع خودروهای عرضه مواد غذایی به مرکز بهداشت به طور کامل و جامع انجام نمی‌شود، افزود: کانکس‌های عرضه میوه و تره‌بار از سوی شهرداری به مرکز بهداشت ارجاع داده می‌شوند اما خودروهای بازار روز ارجاع داده نمی‌شوند.

خالقی‌مجد با بیان اینکه مرکز بهداشت نظارت‌های خود را در برنامه دارد، خاطرنشان کرد: اگر قبل از استقرار وانت‌بارها موارد بهداشتی کنترل شود؛ در این زمینه نگرانی نخواهیم داشت.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه