آخرین اخبار

27. شهريور 1396 - 9:55   |   کد مطلب: 23823
مراسم نکوداشت شاعر برجسته شهر بهار غلامرضا بهاری با حضور اهالی فرهنگ و هنر و مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد.

به گزارش بهارانه، ​غلامرضا بهاری یکی از شاعران کهنه کار شهر بهار و متولد سال 1323 است که به دو زبان فارسی و ترکی به سرودن اشعاری زیبا ، روان و تاثیرگذار می پردازد و دارای آثاری در این زمینه می باشد.

به مناسبت بزرگداشت و نکوداشت مقام این شاعر پیشکسوت مراسم بزرگداشتی با حضور تعدادی از هنردوستان و مسئولین و ادبای شهرستان و استان در فرهنگسرای آیت الله بهاری برگزار شد.

در ابتدای مراسم فتح الله ضابطی رئیس اداره ارشاد اسلامی شهرستان بهار ضمن خیر مقدم به میهمانان شعر را کلامی تاثیرگذار خواند و گفت: شاعر با توجه به حقایق برای ما سخن می راند و یک ماموریت الهی دارد.

ضابطی ادامه داد: تاریخ بهار از نظر وجود افراد فرهیخته و ادب پرورجایگاه والایی دارد و این شهر به واسطه همین افراد در سطح منطقه و کشور خوش درخشیده است، که استاد غلامرضا بهاری یکی از همین چهره های شاخص می باشد.

وی در ادامه گفت: بهار مهد شاعرانی است که در هر عرصه ای سکان دار شعر و ادب شهرستان بوده اند و این مراسم به مناسبت بزرگداشت و نکوداشت این استاد فرهیخته و شناساندن ایشان به منطقه و استان برگزار شده است.

در ادامه مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به وجود افراد شاخص در عرصه علم و ادب در شهرستان گفت: در برنامه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نامگذاری سالانه هر شهر و استان به نام افراد صاحب سبک و صاحب سخن در برنامه قرار گرفت که سال 96 نیز به نام باباطر نامگذاری شد.

عبادی ادامه داد: در ذیل این نامگذاری برنامه هایی همچون برگزاری همایش های مختلف و معرفی چهره های شاخص شهرستانی نیز در برنامه قرار داده شد که این برنامه از دو سال پیش شروع شده که در بهار سال گذشته مراسم نکوداشت استاد مجیدی و امسال نیز مراسم نکوداشت استاد غلامرضا بهاری برگزار شد؛ چرا که معتقدیم تکریم بزرگان علم و فرهنگ امروزه ضرورت جامعه ماست.

عبادی ادامه داد: لازم است که این الگوهارا به جوانان معرفی کنیم ؛ چرا که این باعث تقویت بنیه دینی و علمی شهر ما و باعث تحرک بخشی به عرصه علم و ادب و هنر شده و سفارش بزرگان دینی ما نیز به تکریم و بزرگداشت بزرگان و فرهیختگان است.

در ادامه محمدعلی پورمختار، نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس با اشاره به جایگاه شعر و ادب در زندگی روزمره و فرهنگ مردم گفت: یکی از ابزارهای تغییر فرهنگ و ایجاد فرهنگ مناسب در جامعه شاعران و ادبای ما هستند؛ چرا که این افراد با قلم خود می توانند مردم ما را به سمت فرهنگ ایرانی اسلامی سوق دهند.

پورمختار در ادامه خبر داد: از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دعوت کرده ایم که در همدان حضور یابندو ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد که از حضور ایشان تمام استفاده را ببریم.

پورمختار در ادامه به شعار سال اشاره کرد و گفت: تقاضای من از اهالی فرهنگ و ادب شهر این است که بیشتر در زمینه تحقق شعار سال کوشا باشند؛ متاسفانه کمتر شعری و کمتر متنی در زمینه تحقق شعار سال گفته شده و نوشته شده و امیدواریم که شعرا و ادبای ما نیز به این مسئله توجه نموده و در تحقق شعار سال یاریگر ما باشند.

در ادامه مراسم تعدادی از شعرای شهر و استان هر یک سروده ای را در تجلیل از مقام ادبی استاد غلامرضا بهاری سرودند و همچنین گروه موسیقی سنتی با اشعار استاد غلامرضا بهاری به اجرای دو قطعه موسیقی پرداخت.

همچنین استاد سید مجتبی هادئی از دیگر ادبای شهر بهار به بیان تاریخچه مختصری از زندگی غلامرضا بهاری پرداخته و ویژگی های بارز شعر وی را بیان کرد.

همچنین از دیگر حاشیه های زیبای این مراسم هنرنمایی هنرمند شهر بهار علی غیبی بود که در این مراسم به تصویرگری چهره استاد غلامرضا بهاری پرداخت و تصویر وی را به مدد قلم و رنگ بر روی بوم نقاشی ثبت کرد و در انتهای مراسم از استاد غلامرضا بهاری تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه