آخرین اخبار

7. مهر 1396 - 10:16   |   کد مطلب: 24011
جلسه تودیع و معارفه اعضای شورای شهر بهار با حضور مسئولین و مردم شهر بهار در محل کانون میعاد بهار برگزار شد.

به گزارش بهارانه، در جلسه ای که در کانون میعاد شهر بهار برگزار شد از زحمات چهارساله اعضای شورای دوره چهارم شهر بهار تقدیر شد. حسین فیض اللهی در ابتدا با خیرمقدم به مدعوین و گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تسلیت ایام عزاداری ماه محرم از زحمات اعضای شورای چهارم تشکر کرد و گفت: از وقتی که اعضای شورای پنجم انتخاب شدند به طور مستمر در همه جلسات از اعضای شورای پنجم دعوت کردند که در کنارشان حضور داشته باشند و به طور دوستانه جلسات مشترک اعضا برگزار شد.

فیض اللهی اظهار امیدواری کرد که روسای ادارت مختلف همانگونه که در مدت چهارساله با اعضای شورای چهارم همکاری داشتند با اعضای شورای پنجم نیز به نحو احسن تعامل داشته باشند.

گردشگری مذهبی را در شهر بهار اولویت قرار داده ایم

در  ادامه حسن رمضانی، شهردار شهر بهار به بیان رویکرد شهرداری در چند سال آینده پرداخت و گفت: با توجه به نزدیکی شهر بهار به همدان بحث توسعه گردشگری و توسعه مراکز تجاری باید به طور ویژه مورد توجه قرار بگیرد و به ویژه در زمینه گردشگری مذهبی برنامه های ویژه ای داریم.

رمضانی ادامه داد: طی یک سال گذشته میزان 3 میلیارد تومان تملک داشتیم، این در حالی است که بودجه عمرانی کل شهرداری در سال گذشته میزان چهار میلیارد تومان بوده است.

شهر بهار را به شهر گلها تبدیل خواهیم کرد

وی میزان زمین های تعیین تکلیف شده شهر بهاردر یک سال گذشته را 100 هزار متر مربع عنوان کرد و گفت: با تغییر کاربری زمین ها و تعیین تکلیف آنها مشکلات زیادی از مردم بهار حل شده است.

رمضانی در ادامه به نام شهر اشاره کرد و گفت: قصد ما این است که سال آینده تعداد 20 هزار گلدان گل در بهار کاشته شود و این شهر به معنای واقعی به شهر گلها تبدیل شود.

رمضانی اظهار داشت: جذب سرمایه گذار از دیگر اولویت های کاری ماست و تاکنون 4 سرمایه گذار وارد شهر شده اند و با سرمایه گذاران چینی توافق کرده ایم و هم اکنون با گروه های دیگری در زمینه صنایع تبدیلی و بسته بندی وارد مذاکره شده ایم.

رمضانی در ادامه به برخی از اقدامات شهرداری در بحث اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: تمام پروژه هایی که برای امسال پیش بینی کرده بودیم هم اکنون در شهرداری به اتمام رسیده است و به دنبال دیگر پروژه ها هستیم که اجرای طرح مطالعاتی از جمله آن موارد است.

شهرداری باید به دنبال ایجاد درآمد پایدار باشد

در ادامه فرماندار بهار با تقدیر و تشکر از اقدامات شورای چهارم اسلامی و پیگیری کارها از سوی آنان گفت: جای خوشحالی است که شورای چهارم شهر بهار به عنوان شورای نمونه شهرستان و استان برگزیده شد و این به خاطر پاکدستی و پیگیری آنها در امور بود که خود نشاندهنده شایستگی این شورا بود.

محسن مرادی پناه در ادامه به انتخاب شهردار رمضانی از سوی شورای چهارم اشاره کرد و گفت: انتخاب شهردار بومی یکی از بهترین تصمیمات شورای چهارم بود که خوشبختانه شورای پنجم نیز با ابقای شهردار رمضانی تکمیل کننده آن بود و ما شاهد هستیم که شهردار رمضانی هم اکنون با یک رویکرد مثبت به انجام اقداماتی مثبت در شهر پرداخته و تعامل خوبی نیز با ادارات دارد.

فرماندار بهار در ادامه به ایجاد درآمد پایدار در شهرداری اشاره کرد و گفت: شهرداری باید به دنبال یک درآمد پایدار برای خود باشد و یکی از آنها رجوع به بخش خصوصی و به کار گیری آن است و به نتیجه رسیدن آن نیازمند حوصله و زمان است تا بتوانیم تراز شهر را بالا ببریم.

سعی کردیم عقل را بر احساس غلبه دهیم

در ادامه سید مجتبی حسینی رئیس شورای دوره چهارم شهر بهار به بیان برخی از عملکردهای این شورا در مدت چهار ساله پرداخت و گفت: در این مدت چهار ساله سعی کردیم عقل را بر احساس غلبه دهیم و به دنبال مسائل حاشیه ای نباشم و ترکیب شورا را به نحوی چیدمان کردیم که بتوانیم به همه امور شهر رسیدگی کنیم.

وی ضمن تشکر از کلیه عواملی که یاریگر شورای دوره چهارم بودند گفت: سه سال اول دوره شورای چهارم بیشتر به مسائل عمرانی و زیرساختها توجه شد و سال آخر شورا توجه به سیما و منظر شهر بهار در اولیت کار ما قرار گرفت.

حسینی در ادامه به بیان اقدامات این شورا در کمیسیون های مختلف پرداخت و گزارشی از آنها برای حضار ارائه داد.
انتهای پیام/

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه