آخرین اخبار

18. مهر 1396 - 19:42   |   کد مطلب: 24185
در حالی که معاون تربیت و آموزش نیروی انتظامی از بازگشت دوباره پاس به تهران خبر داده مدیرعامل باشگاه و رئیس هیئت فوتبال همدان معتقدند پاس به ۸ هزار شهید استان هبه شده و بازستاندنی نیست.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان پس از انتقال پاس به شهر همدان در سال 86 هر ساله شایعاتی در مورد بازگشت پاس به شهر تهران در رسانه‌ها منعکس و هر بار از سوی مسئولان باشگاه پاس همدان تکذیب می‌شود.

بیشتر این شایعات در سال‌های گذشته از مصاحبه‌ بازیکنان سابق باشگاه پاس تهران که از نتایج این تیم و سقوط آزاد آن در همدان به سطح 2 فوتبال ایران رضایت نداشتند و یا عوامل برنامه 90 و نیز برخی تیم‌های رقیب در لیگ‌های کشور نشات می‌گرفت، اما امسال بر خلاف سایر فصول خبر بازگشت پاس به تهران را روز یک شنبه معاونت تربیت و آموزش نیروی انتظامی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم مطرح کرده بود که با واکنش شدید مدیرعامل باشگاه، رئیس هیئت فوتبال استان همدان و علاقمندان این تیم در استان همدان مواجه شد.

تلاش برای بازگرداندن پاس به تهران

معاون تربیت و آموزش نیروی انتظامی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی تسنیم با بیان این که تلاش‌هایی برای بازگرداندن باشگاه پاس به نیروی انتظامی آغاز شده است اظهار داشت: در حال حاضر رایزنی‌هایی با گروه‌ها و افرادی در این خصوص شده ولی در شرایط فعلی نمی‌توانم اطلاعات بیشتری در این خصوص بدهم.

سردار امیرحسین یاوری عنوان کرد: هیچ منعی از سوی ستاد کل نیروهای مسلح نسبت به بازگرداندن باشگاه پاس به نیروی انتظامی وجود ندارد.

وی تاکید کرد: برگرداندن پاس به نیروی انتظامی و رونق گرفتن ورزش قهرمانی در روحیه پرسنل تاثیر دارد. اگرچه بازگشت پاس نیازمند پول و حل مشکلات حقوقی مرتبط با آن است.

تحت هیچ شرایطی پاس از همدان خارج نمی شود

با انتشار این خبر برای علاقمندان باشگاه پاس همدان نگرانی‌هایی ایجاد شد و همه گروه‌ها و کانال‌های ورزشی استان همدان در فضای مجازی در انتظار خبری از سوی مسئولان باشگاه پاس همدان بودند که پس از ساعتی این خبر از سوی کانال تلگرامی باشگاه پاس همدان تکذیب شد؛ با اینحال مدیرعامل باشگاه پاس همدان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان توضیحات بیشتری ارائه کرد.

محمد تقی رحیمی با بیان این که پاس قرار نیست تحت هیچ شرایطی از استان همدان خارج شود اظهار داشت: ما انتظار داریم به جای تضعیف این تیم به ما و این باشگاه کمک شود تا پاس به جایگاهی که در فوتبال ایران و آسیا داشته است بازگردد.

وی افزود: شایعه انتقال پاس به تهران از شایعه‌های مرسوم فوتبال ایران در یک دهه اخیر بوده و امسال نیز در حساس‌ترین برهه از لیگ 2 این شایعه دوباره مطرح شده است.

رحیمی با قدردانی از حمایت‌های مسئولان استان و استانداری همدان از باشگاه پاس تاکید کرد: انتقال دوباره پاس به تهران اتفاق نمی‌افتد‌ و پاس با قدرت به حضور خود در همدان ادامه می‌دهد.

وی هدف امسال پاس را صعود به لیگ یک بیان کرد و گفت: دوستان بهتر است به جای تضعیف پاس که از هواداران متعصب در استان همدان برخوردار است با پرهیز از حاشیه سازی در کوران مسابقات به این تیم کمک کنند تا به دوران اوج خود بازگردد.

پاس در همدان ریشه دوانده

رئیس هیئت فوتبال استان همدان نیز که از اعضای هیئت مدیره باشگاه پاس همدان به شمار می‌آید در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان خبر بازگشت دوباره پاس به تهران را بی‌اساس خواند و اظهار داشت: پاس در طول 10 سال حضور در همدان ریشه دوانده و دیگر متعلق به مردم استان همدان است.

عباس صوفی افزود: امتیاز باشگاه پاس تهران بر اساس اصل 44 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و نیز عدم تمایل نیروی انتظامی در بحث فعالیت در فوتبال حرفه‌ای به همدان منتقل شد و این همدانی‌ها بودند که با هزینه و زحمت مانع انحلال این تیم با ریشه شدند.

صوفی عنوان کرد :استان همدان برای پاس هزینه‌های بسیاری متحمل شده و تعداد زیادی از بازیکنانی که در حال حاضر در فوتبال باشگاهی و ملی کشور فعالیت می‌کنند از بودجه استان همدان ارتزاق کردند.

وی با تعجب از دلسوزی بی‌مورد برخی افراد برای باشگاه پاس همدان گفت: چرا این آقایان در همین شهر همدان به باشگاه پاس کمک نمی‌کنند که به جایگاه اصلی خود بازگردد. در حال حاضر ارگان‌ها و صنایع دولتی و نیمه دولتی از جمله نفت و گاز و برق در ورزش حرفه‌ای هزینه می‌کنند و استان‌های دیگر از آن بهره می‌برند حال اگر قرار است دوباره نیروی انتظامی وارد ورزش حرفه‌ای شود در همدان از پاس حمایت کند.

صوفی با تاکید بر این که به عنوان رئیس هیئت فوتبال استان همدان تحت هیچ شرایطی اجازه انتقال پاس از همدان را نمی‌دهیم خاطر نشان کرد: استاندار و نمایندگان همدان در مجلس شورای اسلامی حامی تیم پاس همدان هستند و در رابطه با بشگاه پاس اجازه منفعت طلبی به هیچ فردی را نمی‌دهیم.

هبه به 8 هزار شهید را پس نمی‌گیرند

آنچه مسلم است بازگشت مجدد باشگاه پاس به تهران با توجه به جدیت مسئولان استان در حفظ این تیم در همدان و نیز علاقمندان بی‌شمار این باشگاه در استان و همچنین فرایند قانونی این انتقال به آسانی میسر نمی‌شود.

امتیاز باشگاه پاس تهران در سال 1386 به دلیل منع قانونی نیروی انتظامی در ورود به ورزش حرفه‌ای و عدم تمایل بخش خصوصی برای خرید امتیاز این تیم در تهران در جلسات متعدد مسئولان استان همدان و مسئولان وقت نیروی انتظامی به 8 هزار شهید همدانی هبه شد.

از سوی دیگر در یک دهه فعالیت باشگاه پاس ده‌ها میلیارد تومان از بودجه استان و نیز امکانات سخت افزاری ورزش همدان برای این باشگاه هزینه شده است؛ حال جای سوال است تیمی را که به 8 هزار شهید هبه کردند می‌توان پس گرفت؟ تکلیف پول‌هایی که استان همدان صرف این باشگاه کرده است چه می‌شود؟ دلیل طرح شایعه هرساله بازگشت پاس به تهران چیست؟ و چرا نیروی انتظامی به جای انتقال دوباره باشگاه پاس به تهران به این تیم در استان همدان کمک نمی‌کند؟

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه