آخرین اخبار

4. اسفند 1396 - 19:31   |   کد مطلب: 26334
پیشرفت روز افزون تکنولوژی و شبکه های اجتماعی با گسترش وسایل ارتباطی و فضای مجازی باعث شده که روابط بین انسان‌ها به صورت غیرواقعی افزایش پیدا کند و این مسئله بر بالا رفتن آمار طلاق دامن زده است .

به گزارش بهارانه،  امروزه با همه گیری شبکه های اجتماعی و فضای مجازی بین اقشار مختلف جامعه شاهد تاثیرات مخرب آن بر روابط بین افراد از جمله همسران هستیم به گونه ای که هم اکنون این موضوع به یکی از مهمترین دلایل طلاق در کشور تبدیل شده است. در این باره گفتگویی با یکی از پژوهشگران فضای مجازی داشتیم و نظر وی را در این خصوص جویا شدیم.

علی احمدی رشارت پژوهشگر برتر فضای مجازی، در گفت‌وگو با خبرنگار بهارانه گفت: بیکاری جوانان،عدم آشنایی مردم از پیشرفت تکنولوژی، فقر، عدم بکار گیری جوانان تحصیل کرده و خبره در عرصه های مختلف و مشکلات مالی از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در افزایش طلاق زوجین و خیانت های مربوطه می باشد.

وی اضافه کرد: پیشرفت روز افزون تکنولوژی و شبکه های اجتماعی  با گسترش وسایل ارتباطی و فضای مجازی باعث شده که روابط بین انسان‌ها به صورت غیرواقعی افزایش پیدا کرده و این مسئله بر بالا رفتن آمار طلاق دامن زده است .

 رشادت ادامه داد: فضای مجازی اصلی ترین عامل خیانت و نیز نمونه بارز سرد شدن روابط زوجین و همچنین کارآمدترین نوع طلاق عاطفی بین زوجین می باشد و مسائل اجتماعی و فرهنگی را به وجود آورده است.

  این تحلیلگر فضای مجازی خاطرنشان کرد: با توجه به زیر ذره بین قرار گرفتن ایران اسلامی از طریق کشورهای سودجو از جمله آمریکا و اسرائیل و شبکه های مختلف ماهواره ی امروزه تغییر نگرش مردم نسبت به پدیده طلاق و تغییر سبک زندگی نیز باعث بالا رفتن آمار طلاق شده است .

وی افزود: در ابتدا همه خصوصا خانواده ها، دولت، رسانه‌ها، دستگاه‌های مرتبط باید با برنامه‌های کارآمد از گسترش طلاق جلوگیری کنند .

رشادت گفت: آمار طلاق روز به روز روبه افزایش است و با بالا رفتن آمار طلاق جامعه به خطر افتاده و آن را با چالش‌هایی مواجه می‌کند که نمونه آن فرزندان طلاق و آسیب‌های اجتماعی است که گریبان‌گیر آنان می‌شود به طوریکه در سال ۹۶ بیش از ۸۰% طلاق ها بواسطه آسیب های فضای مجازی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه متأسفانه در ازدواج‌هایمان شاهد از بین رفتن احترام بین طرفین هستیم درصورتی‌که اگر احترام در جلوه و بی‌حیایی در خلوت باشد، رابطه موفق خواهد بود، به آمار وجود بیش از ۷ هزار زن مطلقه در کشور اشاره و تأکید کرد: این آمار نتیجه ازدواج‌های ناآگاهانه و غیراصولی بوده است.

وی به آمار ۹۰ درصدی جوانان درگیر فضای مجازی اشاره کرد و گفت: ۴۸ میلیون نفر از جمعیت ۸۰ میلیونی کشور به هر نحوی درگیر فضای نرم‌افزاری است که سهم همدان به ازای هر ۵ نفر ۳ نفر است.

وی گفت: همچنین از کل شبکه‌های ماهواره‌ای، ۱۶۵ شبکه مختص ۳ کشور تاجیکستان، افغانستان و ایران بوده که بافت خانواده را هدف قرار داده و متأسفانه تاحدودی موفق عمل کرده است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه