آخرین اخبار

3. بهمن 1397 - 18:25   |   کد مطلب: 27592
صبح امروز مراسم تودیع و معارفه فرمانده سپاه ناحیه بهار در فرهنگسرای آیت الله بهاری برگزار شد و سرهنگ پاسدار سید جواد حسینی که به عنوان فرمانده سپاه ناحیه ملایر معرفی شده تودیع و سرهنگ پاسدار مهدی هندی به عنوان فرمانده سپاه ناحیه بهار معرفی شد.

به گزارش بهارانه، در این مراسم سردار مهدی فرجی جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) با تقدیر و تشکر از شهروندان شهرستان بهار در مراسم باشکوه تشییع پیکر شهدای سانحه هوایی گفت: در تشییع پیکر شهدای مدافع حرم شهرستان بهار شاهد عظمت حضور بهاری ها بودیم و این عظمت را در تشییع پیکر سانحه هوایی که هفته گذشته برگزار شد نیز شاهد بودیم و این نشان از منش و بزرگی مردم این شهر است.

وی اظهار داشت: اگر قرار باشد جنگی رخ دهد باید ۸ مرحله را طی کند ، افرادی که می گویند جنگی در راه است این محاسبات را نکرده اند.

سردار فرجی در ادامه با اشاره به نقشه های گوناگون دشمن در چهل سال اخیر گفت: امروز دشمن میخواهد قرارگاه عملیاتی و پیاده نظام خود را به قرارگاه جنگ اقتصادی انتقال دهد و ما هم اکنون در جبهه جنگ اقصادی در حال جنگ هستیم.

وی ادامه داد: انقلاب امروز فراتر از مرزهای کشور ما پیش رفته است و دشمن شب و روز کار می کند تا انقلاب را به زمین بزند ولی ما نباید این اجازه را به دشمن بدهیم.

وی با اشاره به افول قدرت امریکا در دنیا گفت: امریکایی که خیلی ها آن را ابرقدرت دنیا می دانندهم اکنون در حال افول است و می بینیم که ۴۹ درصد مردم آن زیر خط فقر هستند.
سرهنگ فرجی ادامه داد: همین امریکایی که خیلی ها به آن دل بسته اند و آن را کدخدا می دانند در مقابل گروه کوچکی که از سربازان ایرانی الگو گرفته اند سر فرود آورده و می بینیم که در مجلس سنای این کشور تصویب شده که ظرف مدت یک ماه از یمن خارج شوند.

وی با تمجید مجاهدت های جوانان این مرز و بوم در هشت سال دفاع مقدس به عملیات کربلای ۴ اشاره کرد و گفت: استان همدان ۱۰۰۵ شهید در عملیات کربلای ۴ تقدیم انقلاب کرد که ۹۰ درصد آنها را جوانان تشکیل می دادند. هم اکنون نیز چیزی از آن زمان کم نداریم و باز هم می توانیم در مقابل جنگ اقتصادی مقاومت کنیم.

وی در ادامه از زحمات سرهنگ سید جواد حسینی که تشکر کرد و سرهنگ مهدی هندی را به عنوان فرمانده سپاه ناحیه بهار معرفی کرد.

حجت الاسلام افتخاری امام جمعه شهر صالح آباد نیز در این مراسم با بیان جایگاه سپاه در کشور گفت: اگر ما سپاه را نداشتیم معلوم نبود در عرصه های مختلف چه بر سر کشور ما می آمد.
وی گفت: سپاه یکی از برکات انقلاب اسلامی است و ما شاهدیم که چه خدماتی در طول حیات انقلاب اسلامی به این کشور در دوره های مختلف از سوی سپاه شده است.

وی همچنین با بیان جایگاه فرماندهان صدر اسلام به الگوگیری فرماندهان از آنها پرداخت و از فعالیت های سرهنگ سید جواد حسینی در مقام فرماندهی سپاه ناحیه بهار تقدیر و تشکر کرد.

سرهنگ سید جواد حسینی فرمانده پیشین سپاه بهار نیز ضمن تشکر از همه مردم شهرستان بهار در مدت کمتر از دوسال گفت: مردم به خوبی در این مدت با ما همراه بودند. زمان خدمت ما در این ناحیه به پایان رسید اما ما باید پاسخگوی اعمال خود باشیم.

سرهنگ هندی نیز در این مراسم با تاکید بر جایگزینی تعاون به جای تعامل گفت: از همه مسئولین ادارات میخواهم که با یکدیگر تعاون کنیم تا بتوانیم مشکلات مردم شهرستان را حل کنیم.

در پایان از زحمات سرهنگ سید جواد حسینی تقدیر به عمل آمده و حکم فرماندهی سرهنگ مهدی هندی قرائت شد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه