آخرین اخبار

7. مرداد 1399 - 8:00   |   کد مطلب: 32326
این روزها بالا بودن قیمت ها باعث مشکلات اقتصادی برای خیلی از مردم شده است و وجود قیمت های متفاوت برای یک کالا در دو داروخانه شهر بهار با فاصله 500 متری چیزی است که باعث رنجش خاطر مردم بهار شده است.

به گزارش بهارانه، این روزها شبکه های اجتماعی و فضای مجازی یکی از بهترین و سهلترین امکان برای ابراز شکاست مردمی از مسائل و مشکلات است.

 کانالهای تلگرامی سطح شهرستان نیز در این وادی نقش ارتباطی بین مردم و مسئولین را بازی کرده و منعکس کننده نظرات مردم در مورد مسائل و مشکلات هستند.

در یکی از  پیامهای ارسالی شهروندان بهاری که در فضای مجازی منتشر شده بود از دو نرخ متفاوت یک کالا در  دو داروخانه  شهر بهار خبر گلایه کرده و خواستار رسیدگی مسئولین شده است.

در این پیام آمده است:
متاسفانه در این روزهای کرونایی که مردم نیاز به دارو و‌ مواد بهداشتی دارند یکی از داروخانه های شهر بهار خود سرانه قیمتها را تغییر داده و برچسب جدید روی اقلام نصب می کند.

امروز با مراجعه به یکی از داروخانه ها پمادی را به قیمت ۱۱ هزار تومان خریداری کردم‌ که همان پماد در دیگر داروخانه ها به قیمت ۹ هزار تومان خریداری شد. انتظار می رود که همگان وجدان کاری داشته باشند و دریافت پول اضافی از مردم زحمت کش امری غیر قانونی است.

امیدواریم مسئولان امر علاوه بر نظارت جدی برخورد قانونی نیز صورت پذیرد و بازخورد آن به اطلاع عموم مردم رسانده شود.

در پی انتشار این پیام از طریق اتاق اصناف شهرستان پیگیر موضوع شدیم. محمود همایونی رسیدگی به این موضوع را با شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهار و اداره صنعت معدن و تجارت دانست و گفت: در خصوص بازرسی از داروخانه ها تیمی متشکل از اداره بهداشت و صمت حضور داشته و از داروخانه ها بازرسی می کنند و در صورت بروز تخلف جریمه سنگینی برای آن داروخانه لحاظ خواهد شد.

در ادامه به سراغ روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان رفتیم و موضوع را جویا شدیم. وی در این باره گفت: با مشاهده پیغام درج شده در فضای مجازی بازرس ما در محل دو داروخانه حاضر شد و موضوع را پیگیری کرد.

محمودی ادامه داد: با پیگیری صورت گرفته فاکتور خرید دو داروخانه بررسی شد و متوجه شدیم که داروخانه ای که دارو را با قیمت بالاتری ارائه کرده طبق فاکتور کالا را با قیمت بالاتری از کارخانه فروش تحویل گرفته و لذا تخلفی در این مورد صورت نگرفته است و این تفاوت قیمت به زمان خرید داروها از کارخانه برمی گردد، یکی با قیمت پایینتر خریداری شده و دیگری با قیمت بالاتر.

وی درباره اتیکت های قیمت نصب شده بر روی برخی از داروها گفت: از آنجا که پوشش های دارویی همچون کارتون آنها چند ماه قبل چاپ می خورد ممکن است زمانی که کالایی روانه بازار شده قیمت بالاتری داشته باشد به همین دلیل کارخانجات مجازند که برای اصلاح قیمت اتیکت جداگانه ای بر روی داروها بچسبانند.

محمودی همچنین تصریح کرد: بازرسی از داروخانه های سطح شهر و شهرستان به طور مستمر انجام می شود و در صورت تخلف برخورد صورت می گیرد.

به گزارش خبرنگار بهارانه تخلفی در ارائه این کالای دو نرخی در داروخانه های شهر صورت نگرفته اما به غیر از این مورد روزانه شاهد تفاوت قیمت های زیادی در مغازه ها، فروشگاه های و محل عرضه محصولات هستیم و عنوان «خرید قبل » و «خرید جدید» جایی برای شکایت نمی گذارد و اگر موضوع پیگیری شود باید به سراغ کارخانجات تولیدی که یک محصول را با چندین قیمت متفاوت روانه بازار می کنند رفت که این مسئله نیازمند رسیدگی مسئولان بالادستی است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه