آخرین اخبار

27. مهر 1399 - 19:42   |   کد مطلب: 33135
نشست روشنگری با حضور ریاست حوزه علمیه شهرستان بهار برگزار شد.

به گزارش بهارانه، نشست روشنگری با حضور حجت الاسلام والمسلمین زارعی ریاست حوزه علمیه شهرستان در حلقه شهید شیرازی پایگاه حضرت خدیجه (س) حوزه حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها شهرستان بهار برگزار شد.
حجت السلام والمسلمین زارعی با تسلیت ایام محرم و صفر و فرارسیدن شهادت امام رضا علیه السلام و رحلت رسول اکرم صلوات الله علیها به نقش تاثیر گذار حضرت زینب در ماندگاری نهضت عاشورا اشاره داشت.
وی تصریح داشت نقشی که حضرت زینب سلام الله علیها در رساندن پیام عاشورا داشت باعث شد تا این واقعه برای قرن ها هنوز هم عاشقان اهل بیت را داغدار کندبا مرور زمان نه تنها فراموش نخواهد شدبلکه برای همیشه تاریخ، درس آزادیخواهی و الگوی آزادگی خواهد ماند و صفات نفسانی و قدرت نفس و شجاعت این بانوی بزرگوار نشان از این دارد که زینب(س) برای این حوادث آمادگی داشته است.

خود داستان کربلا، یک داستان عادی و معمولی نیست و وقتی که انسان قضایای کربلا را ملاحظه می کند و می بینید زینب(س) در تمام حوادث کربلا، در همه  صحنه ها حضور دارد.

حضرت زینب بسیار صبور بود و این جفاها را از ستمگران دید اما در راه اسلام مایوس نشد بلکه برای قیام مقدس برادر بزرگوارش که همان امر به معروف و نهی از منکر بود ثابت قدم بود بعد از واقعه کربلا شروع به افشاگری و روشن کردن افکار مردم میکند ورسالت خویش را در کوفه و شام به خوبی انجام میدهد و با استفاده از فرصت های بدست آمده، ضربه های کاری بر دشمن وارد میسازد.

حجت الاسلام زارعی همچنین این الگوی بزرگ تاریخ را برای بانوان مایه ی افتخار دانست و از کمک گرفتن از الگوی تربیتی این بزرگوار در خانواده ها تاکید داشت .

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه