آخرین اخبار

29. مهر 1399 - 14:51   |   کد مطلب: 33153
فرمانده انتظامی شهرستان بهار: تحقق امنیت پایدار با حضورمشاوران معاونت اجتماعی نیروی انتظامی
مشاوران معاونت اجتماعی نیروی انتظامی، مصداق این رویکرد جدید در پیشگیری از جرایم هستند.
مراکز مشاوره و مددکاری با هدف ایجاد رابطه نزدیک و صمیمی بین پلیس و مردم راه اندازی شده است.

به گزارش بهارانه، فرمانده انتظامی شهرستان بهارگفت: امسال ۸۹ درصد پرونده‌های ارجاعی به مراکز مشاوره انتظامی در این شهرستان به مصالحه رسیده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ بزرگعلی نوری بیان داشت : گستردگی و عمق برخی مسائل اجتماعی مانع از آن است که پلیس صرفاً با افزایش تعداد نیروهای خود، احداث کلانتری‌ها و یا افزایش گشت زنی بتواند امنیت پایدار را محقق سازد.

وی تصریح داشت : تحقق امنیت در چنین شرایطی مستلزم توجه همه سازمان‌ها به بحث جرم و پیشگیری از آن است که این امر نیز ضرورت تغییر شیوه‌های پلیسی در برخورد با جرایم و بهره گیری از شیوه‌های اجتماعی را قطعی می‌سازد.

وی افزود: اصول و رویکرد جامعه محوری پلیس با بهره گیری از مشارکت عمومی در برقراری نظم و امنیت اجتماعی، ارائه آموزش همگانی به اقشار مختلف جامعه با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و اطلاع رسانی محقق می‌شود.

سرهنگ نوری با اشاره به اینکه مشاوران معاونت اجتماعی نیروی انتظامی، مصداق این رویکرد جدید در پیشگیری از جرایم هستند، گفت: مراکز مشاوره و مددکاری با هدف ایجاد رابطه نزدیک و صمیمی بین پلیس و مردم، شناسایی ریشه‌ها و زمینه‌های رفتارهای ناهنجار و بزهکاری‌ها، تلاش برای از بین بردن بسترهای بروز معضلات اجتماعی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و آگاه سازی جامعه به منظور افزایش توانایی‌های مقابله‌ای و ایجاد فرهنگ مشاوره در بحران‌های زندگی راه اندازی شده است.

وی عنوان کرد: طی ۶ ماهه اول سال جاری، تعداد ۵۴۴ فقره پرونده به مرکز مشاوره و دوایر مددکاری کلانتری و پاسگاه‌های تابعه شهرستان بهار ارجاع شده که ۸۹ درصد آنها با تلاش مشاوران و مددکاران به مصالحه رسیده است

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه