آخرین اخبار

4. آبان 1399 - 17:28   |   کد مطلب: 33175
مدیر جهاد کشاورزی بهار از توزیع یک هزار و ۵۰۰ تن انواع کودهای شیمیایی بین کشاورزان بهاری برای مصرف در کشت پاییزه امسال خبر داد

بهارانه، به نقل از خبرگزاری بازار:امسال در کشت پاییزه گندم آبی و دیم، جو، سیر و کلزا کشت خواهد شد.

مدیر جهاد کشاورزی بهار با بیان اینکه بر اساس پیش بینی ها هشت هزار و ۲۳۴ هکتار به کشت گندم آبی و دیم اختصاص خواهد یافت، گفت: در ۱۷ هزار و ۱۰۰ هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان بهار نیز جو کاشته خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۳۷ هکتار محصول کلزا کشت شده و حدود ۸۰۰ هکتار محصول سیر نیز کشت می‌شود، افزود: شهرستان بهار دارای ۶۰ هزار هکتار اراضی آبی و دیم است که کشت پاییزه محصولات در این اراضی انجام می شود.

اکبری یادآور شد: همچنین تاکنون یک هزار و ۵۰۰ تن انواع کودهای شیمیایی و ۸۰۰ تن انواع بذور گندم آبی و دیم و ۱۵۰ تن بذر جو میان کشاورزان شهرستان بهار توزیع شده است

مدیر جهاد کشاورزی بهار اظهار کرد: امسال تعداد ۹ نفر کارشناس پهنه در سه مرکز جهاد کشاورزی تابعه کار نظارت بر مراحل کاشت، داشت و برداشت محصولات پاییزه را به عهده خواهند داشت.

اکبری عنوان کرد: این شهرستان با دارا بودن سه مرکز جهاد کشاورزی به نام های حومه بهار، لالجین و صالح آباد کار خدمات رسانی به بخش کشاورزی و نظارت بر عملیات کاشت، داشت و برداشت محصولات کشاورزی را انجام می‌دهد.

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه