آخرین اخبار

30. آبان 1399 - 15:26   |   کد مطلب: 33430
به ‌دنبال تصویب و ابلاغ طرح جامع محدودیت‌های مقابله با بیماری کرونا از طریق ستاد ملی این بیماری، بخش مهمی از محدودیت‌های اجرایی این طرح جهت اطلاع به‌شرح ذیل اعلام می‌گردد.

به گزارش بهارانه، به‌دنبال تصویب و ابلاغ طرح جامع محدودیت‌های مقابله با بیماری کرونا از طریق ستاد ملی این بیماری، بخش مهمی از محدودیت‌های اجرایی این طرح جهت اطلاع به‌شرح ذیل اعلام می‌گردد.
فرماندار بهار اعلام کرد: از فردا #شنبه یکم آذر دستورالعمل های ستاد کرونا با شدت و قدرت در سطح شهرستان بهار اجرایی خواهد شد.

 احسان قنبری ادامه داد: هماهنگی لازم بین دستگاهی انجام شده و شهرستان بهار اجرای کامل طرح ها را دارد.

 وی گفت: همکاری مردم فهیم شهرستان در اجرای طرح ضروری است و باید با همت همگانی و اجرای دستورالعمل های بهداشتی با بیماری کرونا مقابله کنیم.

موارد ذیل از ابتدای آذرماه لازم‌الاجرا می‌باشد:

برابر ضوابط ستاد ملی اجرایی
افراد دارای تست مثبت در صورتی‌که شرایط قرنطینه را رعایت نکنند برای تردد در داخل شهر محل سکونت خود برای هر بار مبلغ ۲۰۰ هزار تومان جریمه و برای رفتن به مسافرت به دیگر شهرها مبلغ ۳۰۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.
از اول آذرماه تنها مشاغل گروه یک که قبلاً از طریق اصناف به آن‌ها اعلام شده است اجازه فعالیت خواهند داشت و مشاغل گروه‌های ۲، ۳ و ۴ به‌مدت دوهفته تعطیل می‌باشند و در صورت تخلف به‌مدت دو هفته پلمپ خواهند شد.
تردد خودروهای شخصی از ساعت ۲۱ شب تا ۴ صبح در سطح شهرها ممنوع است و برای متخلفین جریمه ۲۰۰ هزار تومانی اعمال خواهد شد.
ورود خودروهای شخصی با پلاک بومی از شـهرهای قرمز به دیگر شهرهای کشور ممنوع می‌باشد. هم‌چنین ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی بـه شهرهای قرمز ممنوع می‌باشد. جریمه یک میلیون تومانی برای خودروهای شخصی متخلف حداکثر یک‌بار در ۲۴ ساعت اعمال خواهد شد.
برگزاری هرگونه تجمع سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و غیره در همه وضعیت‌ها ممنوع می‌باشد.
اماکن فرهنگی و اجتماعی، نمازهای جمعه، مساجد، مراسم مذهبی، مراسم آیینی تعطیل می‌باشد.
ادامه فعالیت بقاع متبرکه و اماکن مقدسه زیارتی برابر دستورالعمل‌های ابلاغی قبلی وزارت بهداشت خواهد بود.
مدارس، دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، آموزشگاه‌های خصوصی و حوزه‌های علمیه تعطیل است.

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه