آخرین اخبار

30. آبان 1399 - 15:42   |   کد مطلب: 33433
کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: یک سامانه بارشی روز جمعه از سمت جنوب وارد همدان می‌شود و در ابتدای هفته آینده به صورت بارش باران و در ارتفاعات ریزش برف، در آسمان این استان فعالیت می‌کند.

به گزارش بهارانه، محمدحسن باقری شکیب گفت: بر اساس بررسی نقشه‌های ماهواره‌ای، آسمان بیشتر نقاط استان در ۲۴ ساعت آینده، صاف تا قسمتی ابری، همراه با مه‌آلودگی، افزایش ابر، بارش باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار داشت: یک سامانه بارشی رفته رفته از ظهر فردا از سمت جنوب وارد همدان می‌شود و بیشتر در نیمه غربی استان فعالیت می‌کند.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی همدان عنوان کرد: از صبح شنبه با تقویت این سامانه، میزان بارش‌ها افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه با ورود این سامانه دمای هوای بیشتر نقاط استان افزایش می‌یابد، اضافه کرد: حجم بارش‌های این سامانه زیاد است و موجب آب گرفتگی سطح معابر و سیلابی شدن رودخانه‌ها می شود.

باقری شکیب با بیان اینکه در مدت زمان فعالیت این سامانه احتمال وقوع آذرخش نیز وجود دارد، افزود: بارش‌های این سامانه در ارتفاعات و نقاط کوهستانی به صورت ریزش برف است.

وی افزود: فعالیت این سامانه در شهرستان‌های نهاوند، تویسرکان و اسدآباد بیشتر از سایر نقاط است و همچنین در عصر شنبه، موجب ریزش برف در گردنه‌ها و لغزندگی جاده‌ها می‌شود.

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه