آخرین اخبار

13. آذر 1399 - 14:26   |   کد مطلب: 33555
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهار از تولید سلسله برنامه‌های معرفی مفاخر شهرستان بهار در قالب "بهارنامه" که هم اکنون در فضای مجازی در دسترس است، خبر داد.

به گزارش بهارانه، معصومه فزونی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا عنوان کرد: در راستای معرفی پیشینه فرهنگی علما و مفاخر شهرستان بهار، تولید برنامه “بهارنامه” پس از ۲ماه تلاش با همکاری جواد نوری، محقق و نویسنده برتر استان و محسن ترابی نویسنده و کارشناس ادبی و حمایت‌های اداره کل کتابخانه های عمومی استان همدان، محقق شد. 

به گفته وی به منظور معرفی گنجینه‌های معنوی به نسل‌های جوان و نوجوان و پاسداشت مفاخر شهرستان بهار “بهارنامه” با رویکردی متفاوت از سال‌های گذشته و با بهره‌گیری از فضای مجازی و سلسله نشست‌های کتابشناسی در استان همدان ایجاد شد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهار اظهار داشت: این برنامه‌ها با توجه به اهمیت و ضرورت معرفی و شناخت مفاخر، مشاهیر و معرفی آثار مکتوب آنها به عنوان گنجینه‌های معنوی شهرستان و بهره‌گیری از مباحث پیرامون آن در راستای شناخت هرچه بیشتر و بهتر جوانان و نوجوانان و نسل های آینده با پیشینه فرهنگی، علمی و ادبی شهرستان و تداوم حرکت‌های فرهنگی در سال‌های آینده تولید شد.

فزونی ادامه داد: جواد نوری یکی از نویسندگان و محققان مطرح شهر بهار که توانسته با تحقیقات گسترده ۱۵ ساله خود در حوزه‌های فرهنگی و بهارشناسی به عنوان یکی از چهره‌های تاریخ شفاهی این شهرستان معرفی شود، در تولید این برنامه‌ها همراه و همیار ما شد و این اداره با هدف انعکاس تلاش‌های گسترده وی در حوزه فرهنگی و کتابشناسی نسبت به ثبت و ضبط این برنامه اقدام کرد.

وی ادامه داد: در این نشست‌ها  بیش از صد کتاب و نویسنده با موضوعات دین، عرفان، ادبیات، علم و معرفی علما، فقها، چهره‌های برجسته دینی، ادبی و علمی که موجب تاثیرگذاری در عرصه‌ های ملی و بین المللی هستند معرفی شد.

این مقام مسوول خاطرنشان کرد: در این سلسله برنامه‌ها افرادی چون آیت الله شیخ محمد بهاری صاحب کتاب تذکره المتقین از مهم‌ترین کتاب‌ها در حوزه عرفان، دکتر یوسف فضایی دین پژوه و صاحب بیش از ۲۵ کتاب در حوزه جامعه شناسی ادیان و مطالعات اجتماعی، دکتر عبادالله بهاری از چهره‌های مطرح بین المللی و صاحب مقالات متعدد و کتاب‌هایی در حوزه هنر نقاشی و مکتب نگارگری در ایران، معرفی شدند.

فزونی از معرفی دکتر شهریار بهاری محقق و نویسنده برتر در حوزه‌های ادبیات با تالیف بیش از ۱۵ کتاب و دکتر محمد اصغری از محققان و نویسندگان برتر درحوزه دین و فقه با تالیف بیش از ۱۶ کتاب از جمله کتاب‌های عقل و عرفان و احتکار در اسلام، خبر داد.

وی تشریح کرد: در حوزه ادبیات کودک و نوجوان، اسدالله شعبانی با بیش از ۳۵۰ جلد کتاب که یکی از پرکارترین نویسندگان در حوزه ادبیات کودک و نوجوان محسوب می‌شود، به همگان معرفی شد.

این مقام مسوول یادآور شد: دکتر رضا فریدی از پژوهشگران مشهور کشور در حوزه علم و فناوری، تکنولوژی نانو و دانش بنیان که صاحب مقالات علمی متعدد و از چهره‌های شاخص در عرصه‌های علمی بین المللی محسوب می‌شود، مورد توجه قرار گرفت.

فزونی تأکید کرد: این برنامه‌ها هم اکنون از شبکه اجتماعی آپارات hamedanpl  و صفحه اینستاگرام اداره کتابخانه‌های شهرستان بهار به آدرس. public_librareis_bahar  در دسترس علاقه مندان قرار دارد.

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه