آخرین اخبار

13. آذر 1399 - 14:42   |   کد مطلب: 33558
یک متخصص مغز و اعصاب :️ یکی از تظاهرات و اختلالات نورولوژیک در بیماری کووید ۱۹، بلز پالسی یا فلج محیطی عصب صورت است.

به گزارش بهارانه، به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز همدان، دکتر معصومه قادری  گفت: بلز پالسی یا همان فلج محیطی عصب هفت مغزی موجب فلج عضلات صورت در یک نیمه صورت و ندرتاً در هر طرف صورت میشود و ممکن است به صورت فلج عضلات صورت، اشک ریزی و کج شدن صورت تظاهر یابد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه این عارضه پاسخ به درمان خیلی خوبی دارد، افزود: بهترین روش پاسخ به درمان این بوده که حتماً زیر ۷۲ ساعت از آغاز علائم درمان بیمار از طریق پورتون و داروی ضدویروس آغاز شود و معمولاً در این روش پاسخ به درمان خوبی وجود خواهد داشت.

این متخصص مغز و اعصاب دانشکده علوم پزشکی اسدآباد تصریح کرد: در صورتی که آثار فلج بیشتر از دو هفته باقی بماند فیزیوتراپی باید آغاز شود که در ۸۰ درصد موارد پاسخ به درمان خوب است و آثار فلج از بین می رود.

وی یادآور شد: در این بیماری معمولاً پاسخ به درمان را در برهه دو هفته تا شش ماه درنظر می گیریم و اگر بعد از دو هفته آثار باقی بود، خیلی جای نگرانی نیست و با انجام فیزیوتراپی تا شش ماه بهبودی حاصل می شود.

قادری در پایان خاطرنشان کرد: از سایر علل ابتلا به بلز پالسی در بیماران می توان به فشارخون، دیابت بارداری و ابتلا به عفونت ویروسی اشاره کرد که در پاندومی کرونا نسبت به قبل بیشتر ابتلا به این عارضه مشاهده می شود.

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه