آخرین اخبار

10. دى 1399 - 15:21   |   کد مطلب: 33809
جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهار صبح امروز با موضوع مناطق حاشیه نشینی برگزار شد

به گزارش بهارانه،  پیش از ظهر امروز جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهار با حضور اعضای شورا در فرمانداری بهار برگزار شد.

حجت الاسلام ارزنده امام جمعه شهر بهار با گرامیداشت یاد و خاطره سردار سلیمانی و سالروز حماسه ۹ دی اظهار داشت: همه مصیبت های بشر از زیاده خواهی او اتفاق می افتد چنانچه گاهی این زیاده خواهی های افراد ممکن است نظام را تا لبه فروپاشی هم ببرد.

خانه های سازمانی خالی از سکنه مرکز فساد شده

حجت الاسلام ارزنده در ادامه به مشکل مناطق محروم و حاشیه نشینی اشاره کرد و گفت: گزارشاتی به ما رسیده که خانه های سازمانی خالی از سکنه منشا فساد شده و لذا باید در مورد آنها فکری شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی در ادامه با تشکر از کمک های معیشتی ارگان های مختلف سازمانی و مردمی به محرومین در دوران کرونا اظهار داشت: برای رسیدگی بهتر به مشکلات مناطق حاشیه ای باید جلسه مختصری با ادارات متولی در خود این مناطق تشکیل شود و بازدید میدانی از مناطق صورت گیرد.

در ادامه جلسه معصومه پارچیان رئیس حفاظت از محیط زیست شهرستان به بیان اقدامات صورت گرفته درمورد واحدهای آلاینده که از موضوعات جلسات قبل شورای فرهنگ عمومی بود، پرداخت.

واحد های آلاینده تا آخر سال وقت دارند مشکلشان را حل کنند، وگرنه تعطیلشان می کنیم

احسان قنبری، فرماندار بهار نیز در تکمیل گزارشات رئیس اداره حفاظت از محیط زیست اظهار داشت: سه واحد آلاینده بازیافت کاغذ، مهاجر غرب و پاکان اسید بیشترین مشکل ما در شهرک صنعتی هستند که یکی از واحدهای اسیدسازی تعطیل است، واحد بازیافت کاغذ اقدام به راه اندازی واحد ساخت اوزون برای از بین بردن بوهای مشمئز کننده کرده که تا ۹۰ درصد مشکل آن برطرف شده و به دیگر واحد اسیدسازی نیز اخطارهای لازم داده شده تا سریعا اقدام به پیگیری کند‌ و تا آخر سال اگر نتوانند مشکل را حل کنند اقدام به تعطیلی واحدهای متخلف خواهیم کرد.

خانه سازمانی ها ظرف یک هفته تخریب می شوند

در ادامه قنبری با ارائه توضیحاتی درباره خانه های سازمانی گفت: این ساختمان ها به علت قدمت بالا قابل استفاده نیستند و اکثرا خالی است و لذا طی یک هفته آینده با هماهنگی شهرداری و آموزش و پرورش کل این ساختمان ها تخریب خواهند شد.

در ادامه روسای اداراتی همچون شهرداری بهار، نیروی انتظامی، سپاه و بهزیستی به ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در محلات کم برخوردار و حاشیه نشین بهار پرداختند.

سرهنگ مهدی هندی، فرمانده سپاه ناحیه بهار به اقدامات این نهاد در ایجاد اشتغال خانگی در محلات کم برخوردار اشاره کرد و گفت: در زمینه اشتغال خانگی، در ابتدا به سراغ بانوان رفتیم و سعی کردیم برای زنان اشتغال خانگی ایجاد کنیم و لذا در ایجاد کارگاه های رشته بری، قالیبافی، خیاطی، عروسک دوزی، میناکاری و ... کمک کرده ایم.

 باید مسکن مهر بهار را جزء مناطق محروم بهار بدانیم

وی همچنین با تاکید بر توجه بیش از پیش به مناطق حاشیه ای و محروم، یکی از مناطق حاشیه ای و کم برخوردار شهر را مسکن مهر اعلام کرد و خواستار رسیدگی هر چه سریعتر به این منطقه شد.

 اعتیاد مهمترین آسبب اجتماعی در بهار است

علی نوروزی، رئیس بهزیستی شهرستان بهار بیشترین آسیب اجتماعی بهار را اعتیاد دانست و افزود: چند سالی است که مرکز پیشگیری از آسیب های اجتماعی در بهار ایجاد شده و در زمینه های مختلف اقدام به کاهش این آسیب ها انجام می شود.

 با آزاد شدن زندانیان، آمار سرقت و دستگیری هم بالا می رود

سرهنگ نوری، فرمانده انتظامی شهرستان بهار نیز در این جلسه به اقدامات آموزشی و پیشگیرانه آسیب ها در مناطق حاشیه ای اشاره کرد و در مورد افزایش سرقت و افزایش دستگیری ها در مدت اخیر گفت: همزمان با آزادی تعداد زیادی از زندانیان شاهد افزایش جرم و سرقت خرد در جامعه هستیم، چرا که زندانیان پس از آزادی نیازمند محلی برای اشتغال و درآمد هستند و اگر جایی برای کسب درآمد نداشته باشند بار دیگر ممکن است دست به سرقت بزنند و لذا این یک مشکل کشوری است که باید فکری اساسی در موردش شود.

۹۵ درصد منازل شهر بهار به فاضلاب شهری متصلند، اما آن ۵ درصد باقیمانده مشکل ایجاد کرده اند

محمدرضا یاری شهردار بهار نیز به اقدامات عمرانی در شهر بهار من جمله جمع آوری آبهای سطحی اشاره کرد و گفت: ۹۵ درصد منازل مسکونی بهار به فاضلاب شهری متصلند، اما تعداد کمی از اتصال به فاضلاب ممانعت می کنند و باعث جاری شدن آب های سطحی در سطح شهر و ایجاد بوی مشمئز کننده در برخی نقاط می شوند که با مساعدت دادستان و آبفا و ارائه تخفیف در پی حل این مشکل هستیم.

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه