آخرین اخبار

14. دى 1399 - 16:27   |   کد مطلب: 33849
سخنگوی اتحادیه مرغداران میهن می گوید: قیمت برخی از تخم مرغ های شناسنامه دار به شانه ای ۵۰ هزار تومان هم رسیده است که البته این تخم مرغ ها، معمولی نیستند.

به گزارش بهارانه، به نقل از تجارت نیوز ، برخی از سوپرمارکت ها معتقدند علت افزایش قیمت تخم مرغ کاهش توزیع این کالا به تهران است. اما واقعا علت گرانی دوباره قیمت تخم مرغ چیست؟
به گفته سخنگوی اتحادیه مرغداران میهن علت گرانی تخم مرغ کمبود مرغ تخم گذار و شیوع ویروس آنفولانزای مرغی است. اخیرا سازمان دامپزشکی به مرغدارها درباره شیوع ویروس آنفولانزا هشدار داده است، چرا که دو مرغداری بزرگ در یکی از استان های شرقی کشور درگیر این بیماری هستند. بنابراین مرغدارهای دیگر از این وضعیت ترسیده اند و مرغ هایشان را به کشتارگاه می برند.
روز گذشته فرزاد طلاکش، دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار به ایسنا گفته بود: «دخالت دولت در توزیع تخم مرغ غلط است و موضوعاتی چون سوداگری و انبارکردن در این بخش پیش آمده است.» حال واقعا مقصر اصلی گرانی تخم مرغ کیست؟
سخنگوی اتحادیه مرغداران میهن صحبت هایش را با این پرسش شروع می کند که چه کسی می تواند تخم مرغ ها را انبار کند؟ وی می گوید: مرغداری ها هرگز تخم مرغ انبار نمی کنند، چرا که سازمان تعزیرات حکومتی به صورت مستمر از مرغداری ها بازدید می کند، چنانچه مرغداری، تخم مرغ انبار کرده باشد افراد به عنوان متخلف دستگیر و معرفی می شوند.

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه