آخرین اخبار

17. دى 1399 - 17:46   |   کد مطلب: 33882
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهار، مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد استان همدان، رئیس اداره ارشاد و فرماندار بهار با دکتر اسماعیلی مشاور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار کردند.

به گزارش بهارانه، به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهار روز گذشته مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد استان همدان، رئیس اداره ارشاد و فرماندار بهار با حضور در دفتر دکتر اسماعیلی مشاور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای بخشی از نیازهای شهرستان در حوزه فرهنگی، ادبی و هنری شهرستان، در تهران با وی دیدار کردند.

در این دیدار ابتدا احسان قنبری فرماندار شهرستان بهار برخی از نیازها و مشکلات شهرستان در حوزه های مختلف از جمله : تخصیص اعتبار جهت انجمن فرهنگی، برگزاری جشنواره ادبی استان در شهرستان بهار، تامین اعتبار چاپ برخی از آثار نوسیندگان و شعرای شهرستان و نیز چاپ آخرین اثر مرحوم غلامرضا بهاری (از شعرای نامی کشور) مطرح و خواستار توجه ویژه و نیز مرتفع نمودن این نیازها شدند.

در ادامه دکتر احسانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز جایگاه شهرستان بهار را در حوزه ادبی، فرهنگی و هنری را در سطح استان بسیار مهم برشمرد و با اشاره به شخصیت های بزرگ و صاحب نام در این حوزه ها، لزوم توجه به نیازهای شهرستان را ضروری دانستند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهار حبیب شهنوازیان در این دیدار گفت : شهرستان بهار از پتانسیل و ظرفیت های بسیار خوبی برخوردار است و باید مورد حمایت مسئولین ارشد کشوری قرار بگیرد و در ادامه به ارائه گزارشی از فعالیت های فرهنگی، ادبی این شهرستان پرداخت و با اشاره به برخی از نیازهای این حوزه، خواستار توجه ویژه به هنرمندان این شهرستان شد.

سپس اسماعیلی مشاور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به تخصیص اعتبارات ویژه به شهرستان بهار در بخش فرهنگی و ادبی قول مساعد داده و خاطر نشان کرد : شهرستان بهار از جمله شهرستان های عالم خیز و ادب خیز است و مهد علمای بزرگی همچون آیت الله بهاری و غیره می باشد؛ وی در خصوص چاپ یک جلد کتاب مرحوم غلام رضا بهاری و کمک به انجمن های فرهنگی شهرستان تخصیص سهمیه ویژه کتاب به مراکز فرهنگی و مساعدت در نکوداشت مفاخر شهرستان قول مساعد دادند.

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه