آخرین اخبار

18. دى 1399 - 16:46   |   کد مطلب: 33887
مهمترین هدف قرارگاه مهرآبادی ایجاد اشتغال خانگی و توانمندسازی روستائیان است

به گزارش بهارانه، مرتضی عبدلی خرسند دارای مدرک تحصیلی کارشناسی رشته کامپیوتر، اهل و ساکن روستای حسین آباد عاشوری، بیش از ۱۶ سال سابقه فرهنگی و اجتماعی در بخش های مختلف جامعه را دارد.

این جوان فعال روستایی هم اینک به عنوان خبرنگار آزاد مشغول به فعالیت بوده با پایگاه خبری نشاط شهر نیز همکاری دارد و در کنار آن در تشکل های جوانان و دانشجویی فعالیت های مستمری را داشته و دارد.

این جوان فعال حسین آبادی اقدام به راه اندازی قرارگاه مهرآبادی در روستا کرده است.گفتگویی با وی داشتیم تا از اهم فعالیتش در این راستا جویا شدیم.

عبدلی خرسند اذعان داشت: در سطح روستا با توجه به شرایط جامعه اقدام به ایجاد قرارگاه مهر آبادی در ساختاری منظم در جهت خدمت رسانی به روستا کرده ایم.

مرتضی عبدلی خرسند، دبیر قرارگاه مهر آبادی روستای حسین آباد عاشوری با بیان اینکه به فرموده مقام معظم رهبری باید نیروهای مردمی مجدد وارد میدان شوند، اقدام به تشکیل قرارگاه مهر آبادی کردیم، گفت : به منظور فراهم کردن بسترهای مورد نیاز برای رفع مشکلات و نیازهای خانوادهها و مشاغل آسیبدیده از تبعات اقتصادی ناشی از شیوع بیماری ویروس کرونا، قرارگاه مهر آبادی تشکیل شد.

این جوان پر شور که عرق خاصی به روستای خود دارد گفت : قرارگاه مهر آبادی در عرصه های مختلف مسیر خود را تعیین کرده تا بتواند در فضای گسترش یافته نسبت به خدمت رسانی به آحاد جامعه انجام وظیفه کند.

وی ادامه داد: یکی از ضروری ترین نیازهای امروز خانواده های آسیب دیده بخش معیشتی است که این قرارگاه در مرحله اول اقدام به تهیه بانک اطلاعاتی در جهت شناسایی دقیق خانواده ها در روستای حسین آباد عاشوری کرده است.

مرتضی عبدلی خرسند با اشاره به اینکه ایجاد صندوق قرض الحسنه نیز یکی از مزیت های این قرارگاه می باشد گفت: با یاری پروردگار یکتا، این صندوق در جهت پیوند هرچه بیشتر و تداوم دوستی و به اهتزار در آوردن پرچم مهر و محبت در حل مشکلات و گرفتاریهای مادی به قدر توان و فضایی برای ارتباط بین خیرین و نیازمندان با اعتباری بالغ بر 30 میلیون تومان تاسیس گردید.

وی ادامه داد: هدف این قرارگاه این است که بتوانیم به مرور در جهت توانمند سازی روستائیان و ایجاد اشتغال های خانگی قدم محکمی را برداریم.

فردوس نبی پور

انتهای پیام /

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه