آخرین اخبار

21. دى 1399 - 9:56   |   کد مطلب: 33912
قطعی چند ساعته آب در بخشی از شهر بهار گلایه مردم را در پی داشت که روابط عمومی اداره آبفای شهرستان شکستگی لوله های زیر سطحی را دلیل این موضوع اعلام کرد.

به گزارش بهارانه، امسال، قطعی گاه و بی گاه آب در برخی نقاط شهر بهار باعث گلایه مردم از عدم اطلاع رسانی به موقع شده است.

در تابستان که مردم از کم فشاری آب به دلیل مصرف بالا گلایه مند بودند و در این فصل هم به دلیل خرابی و شکستگی گاه و بی گاه شاهد قطعی آب هستیم.

روز گذشته نیز شاهد قطعی چند ساعته آب در شهرک فرهنگیان بهار بودیم که تعدادی از شهروندان با گلایه از عدم اطلاع رسانی اداره آب خواستار اطلاع قبلی شدند.

یکی از شهروندان در این باره به خبرنگار ما گفت: ما در شهرک فرهنگیان بهار زندگی می کنیم اما تابستان و زمستان به بهانه های مختلف با فشار کم آب مشکل داریم، یا آب را وقت و بی وقت قطع می کنند و یا فشار آب را کم می کنند، مخصوصا شب ها فشار آب خیلی کم می شود به طوریکه آبگرمکن از کم فشاری آب اصلا روشن نمی شود. الان که این وضع فشار آب باشد، تابستان چه خواهد شد.

یکی دیگر از شهروندان نیز با گلایه از قطعی بدون اطلاع آب ابراز داشت: متاسفانه در سال جاری بارها و بارها مانند دیروز و امروز، آب شهرک فرهنگیان بهار (در برخی محله ها) قطع شده است اما مسئولین آب و فاضلاب شهر بهار هیچ اطلاع رسانی قبلی در مورد زمان قطعی آب نکرده اند و این امر باعث ایجاد مشکلات و دردسرهای فراوان شهروندان شده است.

وی ادامه داد: اطلاع رسانی قبلی کمترین کاری است که ما از اداره آب می خواهیم تا کمتر دچار مشکل شویم، در عصر کنونی که رسانه های مجازی امکان اطلاع رسانی سریع را برای مردم فراهم کرده ارسال یک پیام و اطلاعیه به رسانه های مجازی شهرستان کار زیادی نیست.

تماسی با اداره آب و فاضلاب شهرستان بهار داشتیم تا گلایه های مردم‌ را به گوش آنها رسانده و دلیل قطعی آب را جویا شویم. روابط عمومی اداره آبفای شهرستان طی جوابیه ای دلیل قطعی روز گذشته آب شهرک فرهنگیان بهار را شکستگی لوله های آب قسمتی از مناطق عنوان کرد.

در این جوابیه آمده است:

در پی شکستگی های زیر سطحی آب در نقاطی از شهر بویژه شهرک فرهنگیان و نقاط بحرانی شبکه حجم خروجی آب از مخزن بهار به یکباره مقدار قابل توجهی افزایش پیدا کرد.

با بررسی بعمل آمده مشخص شد که شکستگی های عمیق زیر سطحی در چند نقطه باعث خروج حجم زیادی آب از مخزن شده است.

تنها راهکار در این شرایط تعمیر محلهای شکستگی بود که با توجه به زمان کم امکان اطلاع رسانی قبل از قطع آب میسر نبوده است.

لذا بدینویسله ازتمامی شهروندان عزیز و فهیم بهاری بدلیل حادث شدن این ناهماهنگی خاضعانه پوزش میطلبیم و از صبر و شکیبایی این عزیزان نهایت تقدیر و سپاس را داریم.
انتهای پیام/ک

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه