آخرین اخبار

23. دى 1399 - 20:02   |   کد مطلب: 33938
در سال ۱۳۹۰ مصرف سرانه این کالا ۱۲۷ لیتر بوده است. به مرور در هر سال ازاین میزان کاسته شده و در نهایت در آخرین مقطع مورد بررسی یعنی سال ۱۳۹۸ به ۱۰۶ لیتر رسیده است

به گزارش بهارانه، به نقل ازاقتصاد نیوز : در سال ۱۳۹۰ مصرف سرانه این کالا ۱۲۷ لیتر بوده است. به مرور در هر سال ازاین میزان کاسته شده و در نهایت در آخرین مقطع مورد بررسی یعنی سال ۱۳۹۸ به ۱۰۶ لیتر رسیده است.
[پیش‌بینی مصرف سرانه شیر در سال ۱۴۰۰]

آمارهای سالانه مصرف نشان می دهد کمترین میزان مصرف سرانه شیر و محصولات لبنی از ابتدی دهه ۹۰ در سال ۱۳۹۷ رخ داده و برابر با ۱۰۰ لیتر ثبت شده است. مقایسه این ارقام نشان از ۲۱ درصد کاهش داشته است.

مصرف سرانه شیر در ۱۳۹۸

در سال ۱۳۹۰ مصرف سرانه این کالا ۱۲۷ لیتر بوده است. به مرور در هر سال ازاین میزان کاسته شده و در نهایت در آخرین مقطع مورد بررسی یعنی سال ۱۳۹۸ به ۱۰۶ لیتر رسیده است. به عبارت دیگر در طول ۸ سال مصرف شیر ۲۱ لیتر کاهش داشته است، یعنی به طور متوسط هر سال بیش از ۲ و نیم لیتر کاهش.

پیش بینی مصرف در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰

بر اساس پیش بینی مرکز آمار مصرف شیر و محصولات لبنی در سال ۱۳۹۹ برابر با همین میزان در سال گذشته بوده و در سال ۱۴۰۰ (به شرط کاهش وضعیت وخیم کرونا) نیز تنها ۴ لیتر به این میزان اضافه خواهد شد.

 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه