آخرین اخبار

24. دى 1399 - 17:13   |   کد مطلب: 33946
قرنطینه خانگی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا فرصت خوبی برای کتاب خوانی فراهم کرده است.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان،در زمان بحران بیماری کرونا مردم با تغییر سبک زندگی رو به رو شدند و یکی از نخستین  و قابل توجه‌ترین تغییراتی که در حین اجرای قرنطینه دیده شد تغییر در استفاده از رسانه و به ویژه نحوه مطالعه است.

در خانه ماندن نه تنها هیچ منافاتی با کسب علم و دانش ندارد بلکه فرصتی است برای کسب آگاهی و دانش افزایی و سلامت روح ،کرونا ویروس با تمام مصیبت‌هایی که دارد، اما فرصتی برای مطالعه ایجاد کرد که مردم از سختی ها‌ی این بیماری در کنار علم و دانایی به آن غلبه کنند.

کتاب سرآغاز حرکت به سمت تفکر، تعقل، آگاهی دانش و بهترین یار برای روز‌های خلوت و گام نهادن در مسیرمعرفت است امسال اگرچه شیوع بیماری کرونا سبک زندگی در جوامع مختلف را دچار دگرگونی کرد، اما محدودیت‌هایی که این بیماری ایجاد کرد فراهم کننده زمینه‌ای برای کسانی بود که نداشتن زمان را دلیلی بر کم بودن توجهشان به مطالعه عنوان می‌کردند.

اگرچه در شب‌های زمستانی زیبا همانند سالیان گذشته نمی‌توان دورهمی با دوستان و اقوام سپری کرد، اما دوستانی هستند که در این شب‌ها می‌توانند همنشین ما شوند و کتاب مناسب‌ترین گزینه برای همنشینی در روز‌ و شب های کرونای است.

فعالیت کتابخانه های عمومی هم به عنوان یکی از منابع تامین کتاب های مورد نیاز علاقمندان به کتاب و کتابخوانی دستخوش اثرات ناشی از کرونا بود .ویروس کرونا کتابخانه ها را به تعطیلی کشاند و رفت و آمد دوستداران کتاب به این مراکز را محدود کرد .

 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه