آخرین اخبار

28. دى 1399 - 15:39   |   کد مطلب: 33981
مسئول بسیج جامعه زنان شهرستان بهار با تسلیت ایام جانسوز و حزن و اندوه بانوی بزرگ اسلام، به سبک زندگی اسلامی و فاطمه شناسی در زندگی تاکید داشت

به گزارش بهارانه، همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه کبری(س) نشست بصیرتی با موضوع فاطمه شناسی در حوزه حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها شهرستان بهار برگزار شد.
مسئول بسیج جامعه زنان شهرستان بهار در این نشست با تسلیت ایام جانسوز و حزن و اندوه بانوی بزرگ اسلام، به سبک زندگی اسلامی و فاطمه شناسی در زندگی تاکید داشت.
کتابی اصل با بیان اینکه فاطمه (س) عمر کوتاهی داشت و۱۸ سال بیشتر نداشت اما حیات طیبه بانوی گرامی اسلام، حضرت فاطمه زهرا(س) سراسر درس و آموزه‌هایی است می‌تواند راهگشای بسیاری از مسایل روز جامعه و خانواده‌ها باشدو درهمین زمان کوتاه اسوه همه زنان عالم شد وی با اینکه بعد از وفات پدر بزرگوارش سختیهای زیادی را متحمل شد اما این سختیها باعث نشد که لحظه ای فرمان الهی تخلف کند و خانه‌شان مرکز انوار الهی بوده و نور هدایت را به سایر خانه‌ها نیز ساطع می‌کردند همیشه یارو یاور علی بوداین همه تحمل و سختی برای یک زن ۱۸ ساله خیلی بزرگ بود اما با توکل به خدا توانست در همه مراحل زندگی ازدواج و تربیت فرزند و... الگو باشد اما دشمنان اهل بیت(ع)، حرمت و قداست این خانه را شکستند و به شکل عدوانی وارد این خانه شدند و مادر ۱۸ ساله را به شهادت رساندند.
کتابی اصل نیز تصریح داشت امروز زنان در خانواده ها نقش بزرگی را ایفا میکنند و در نقش همسری و مادری یک الگوی نمونه همچون فاطمه زهرا(س) نیاز است و سبک زندگی فاطمه پر از رمز و رازهایی هست که باعث میشود ثمره آن فرزندانی چون حسن و حسین تربیت یابند و برای تمام اعصار و قرون چراغ راه هدایت شوند .
کتابی اصل درپایان به این نکته تاکید داشت که زندگی فراز و نشیب های زیادی دارد و باید در کنار زندگی مادی راه بندگی و عبودیت را که همان راه انبیاست ادامه دهیم اگر بتوانیم همین درس را زندگی فاطمه‌ زهرا(س) گرفته و عملیاتی کنیم، نتایج بسیاری خواهد داشت.

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه