آخرین اخبار

1. بهمن 1399 - 16:16   |   کد مطلب: 34012
جزئیات برگزاری دوره آموزشی معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در دانشگاه فرهنگیان و رجایی اعلام شد.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری تسنیم، جزئیات نحوه برگزاری دوره مهارت‌آموزی و استخدام معلمان حق‌التدریس، آموزشیاران نهضت سوادآموزی، مربیان پیش‌دبستانی و طرح خرید خدمات آموزشی اعلام شد؛ براین اساس پرداخت هزینه دوره آموزشی بر عهده خود افراد است. هزینه دوره آموزشی در دانشگاه شهید رجایی 18 میلیون و 681 هزار و 448 ریال و در دانشگاه فرهنگیان 15 میلیون و 333 هزار و 703 ریال است.

صدور حکم استخدام پیمانی برای این گروه از افراد نیازمند طی کردن مراحلی از جمله قبولی در آزمون پایان دوره (اصلح ) است که توضیحات بیشتر را در ادامه می‌توانید مطالعه کنید:

 در اجرای قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدام معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب 13 شهریور 97 مجلس شورای اسلامی و قانون تفسیر الحاق یک ماده به تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب 15 اردیبهشت 99 مجلس شورای اسلامی، بدین وسیله به اطلاع معرفی شدگان به دوره مهارت آموزی در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی می رساند با توجه به مفاد دستورالعمل‌های مورخ 2 آذر 98 و 5 آذر 99 مشمولین قانون با کسب امتیاز لازم و در سقف ردیف‌های تخصیص یافته بر اساس مجوز سازمان اداری و استخدامی کشور که از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان سهمیه خدمتی مورد تایید قرار گرفته از طریق مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی و امور اداری به دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی ارسال شده است.

معرفی شدگان این مرحله می‌توانند با رعایت موارد ذیل جهت گذراندن دوره یکساله مهارت آموزی طبق آیین نامه اجرایی بند 3 قانون مزبور مصوب جلسه 17 شهریور 98 هیئت وزیران اقدام کنند.

تذکرات مهم

1. تمام افراد مشمول استخدام در این مرحله باید قبل از جذب و تبدیل وضعیت، تأییدیه گزینش را کسب کنند نحوه انجام مراحل گزینش مطابق قوانین و مقررات مربوط متعاقباً از طریق دبیرخانه هیات مرکزی گزینش به افراد مشمول قانون اعلام خواهد شد.

2. با توجه به ضوابط عمومی استخدام، اخذ گواهی صحت مزاج  (آزمایشات و معاینات بدو استخدام) و عدم سوء پیشینه از مرجع مربوطه قبل از پایان پودمان اول آموزشی حداکثر تا تاریخ 30 اردیبهشت 1400 الزامی است.

3. افراد مشمول قوانین فوق الذکر که به دلیل محدودیت در ردیف‌های استخدامی صادره از سوی مراجع قانونی، امکان معرفی آنها برای گذراندن دوره مهارت آموزی در این مرحله فراهم نشده اعلام می‌دارد در ادامه فرآیند استخدام افراد مشمول با رعایت قوانین و مقررات و اخذ مجوزهای قانونی لازم از مراجع ذیصلاح برای تبدیل وضعیت آنان و معرفی به دوره یکساله مقررات آموزشی اقدام خواهد شد.

 4. اطلاع رسانی به افراد مشمول قانون در سقف مجوزهای تخصیصی، جهت ثبت‌نام و شرکت در دوره مهارت آموزی، به عهده اداره کل آموزش و پرورش سهمیه خدمتی است.

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه