آخرین اخبار

4. بهمن 1399 - 16:38   |   کد مطلب: 34032
کتابهای عرضه شده در نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران با تخفیف ۲۰ درصدی در اختیار خریداران قرار می گیرد

به گزارش بهارانه، به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهار احمدرضا احسانی اظهار کرد : امسال به دلیل محدودیتهای ناشی از شیوع بیماری کرونا، امکان برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و نمایشگاههای استانی وجود نداشت؛ به همین دلیل خانه کتاب و ادبیات ایران بنا به درخواست معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام به طراحی و راه اندازی «نمایشگاه مجازی کتاب» نمود.
وی با بیان اینکه در این سامانه فرآیند جستجو، مشاهده، خرید و ارسال کتاب و دسترسی ناشران به پنل کاربری خود تعریف شده است، افزود: در این نمایشگاه، کتاب های منتشر شده از سال ۱۳۹۲ تاکنون عرضه شده و سفارش و خرید کتاب به صورت ۲۴ ساعته قابل انجام است.
احسانی با تأکید بر اینکه کتابهای عرضه شده در نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران با تخفیف ۲۰ درصدی در اختیار خریداران قرار می گیرد، تصریح کرد: سامانه بن خرید کتاب با نشانی bon.tibf.ir برای ثبت درخواست یارانه خرید کتاب توسط متقاضیان و مشمولان طراحی شده و ارائه بن کتاب به صورت «اعتبار خرید» به کد ملی متقاضیان اختصاص مییابد، لذا برای ثبت نام نیاز به واریز وجه نیست.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان سقف یارانه اعتباری خرید کتاب برای دانشجویان و طلاب 200 هزار تومان عنوان کرد و گفت: از این مبلغ 60 درصد، معادل 120 هزار تومان سهم مشارکت دانشجویان و طلاب است و 40 درصد، معادل 80 هزار تومان سهم معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت بانک صادرات ایران است.
احسانی افزود: سقف یارانه اعتباری خرید کتاب برای اعضای هیئت علمی هم 400 هزار تومان است که از این مبلغ 50 درصد، معادل 200 هزار تومان سهم عضو هیئت علمی و 50 درصد، معادل 200 هزار تومان نیز برعهده معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
وی تأکید کرد: با توجه به بودجه اختصاص یافته و سقف اعتباری تعیین شده برای هراستان، اولویت ثبت نام با متقاضیانی است که زودتر ثبت نام کرده اند.
علاقمندان برای خرید کتابهای مورد نیاز خود میتوانند با مراجعه به سامانه فروش کتاب به نشانی book.icfi.ir سفارش خود را ثبت کنند.

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه