آخرین اخبار

20. بهمن 1399 - 17:02   |   کد مطلب: 34187
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه صدیقه کبری(س)شهرستان بهار از برگزاری کارگاه مشاوره کسب وکار ویژه طلاب کارآفرین درایام فجرفاطمی خبرداد .

به گزارش بهارانه، معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه صدیقه کبری(س)شهرستان بهار از برگزاری کارگاه مشاوره کسب وکار ویژه طلاب کارآفرین درایام فجرفاطمی خبرداد .

سمیه عیوضی از برگزاری این کارگاه با مشارکت کانون دانش آموختگان رهپویان کوثر شهرستان بهار و معاونت فرهنگی و معیشت مرکزخدمات حوزه های علمیه استان همدان خبر داد و تصریح داشت : کارگاه مشاوره کسب وکار باموضوع " زن، کارآفرینی ، اصلاح الگوی مصرف ، شکوفایی اقتصاد خانواده " با شرکت طلاب کارآفرین به منظور رشد و بالندگی طلاب در عرصه کارآفرینی برگزار شد .

در این کارگاه رامین امیری مدیر سازمان تجاری سازی و فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی استان همدان برای طلاب کارآفرین دررمورد شیوه و روند کارآفرینی سخن گفت وبه داشتن مهارت، زیرساخت، شناسایی بازار در کارآفرینی تاکید داشت.
امیری همچنین تصریح داشت: در زندگی تلاش کنیم صاحب ایده و کار باشیم وافراد را تشویق به کار کنیم، چه بسا وقتی شما طلاب در زمینه اشتعالزایی فعالیت داشته باشید تاثیر کلام دینی شما چندبرابر خواهد بود .
امیری در ادامه افزود : باتوجه به ظرفیت ها محصولی جدید را کارآفرینی کنیم، یا اینکه شیوه جدیدی را برای تولید محصولی قدیمی به کار بگیریم ؛ با یک روش علمی جدیدی که محصول قدیمی که قبلا تولید شده با بهترین قیمت به فروش برسانیم ، با توجه به تولید انبوه سفال و سرامیک در بهار و لالجین با یک روش جدید آن را به جاهایی که این محصول را ندارند عرضه کنیم ، تامین مواد اولیه سفال و سرامیک مثلا خاک را تولید کنیم "ابداع خاک سفال "
مدیر سازمان تجاری سازی و فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی استان همدان، تبدیل ایده و فرصت به کار و ساختار جدیدی، برای بهره برداری در صنعت و ایجاد بازار جدید دادم هم دانست وبه راههای موفیقیت کارآفرینان اشاره کرد و گفت : مشکل اصلی عدم خودباوری است. یک کارآفرین خوب نباید سد و مانعی در مسیرش داشته باشد، باید به دنبال تیم های قوی در شغل مورد نظرش باشد و ارتباط با افراد بزرگتر اندیشه انسان را بزرگ می کند و بااین نگرش و ارتباط به بازارهای بزرگتر وصل می شود و موجب سرازیر شدن ثروت به سمت کارآفرین می شود .
وی نوآوری و تلاش را راهی برای وصل شدن به بازارهای بزرگ است ووظیفه تولید کننده صادرکردن نیست بلکه او باید تولید کند و حلقه اتصال تولید کننده به صادرات جهاددانشگاهی است که مقام معظم رهبری هم ارادت خاصی به این مجموعه دارند.
مدیر سازمان تجاری سازی درپایان با بیان نحوه صادرات اظهار داشت: ایده خود را توسعه دهید ، تیم خود را توسعه دهید تا بتوانید وارد صادرات شوید، هدف داشته باشید و باتوجه به ظرفیت های فراوان در کشور و با مطالعه دقیق ، آرام آرام پله ها را طی بکنید تا بتوانید به یک کارآفرین موفق تبدیل شوید و نهاد تسهیل گر و شتاب دهنده در امرکارآفرینی جهاد دانشگاهی باید کار تولیدات و کارآفرینی را به نتیجه برساند و بازار فروش را باید با تلاش به دست آورد، واسطه ها را شناسایی کنید ، اهرم فروش را شناسایی کنید ، در بازار کسب وکار بایستی تبدیل به لیدر و برند شوید.

در پایان هرکدام از طلاب کارآفرین در خصوص مشاغل خانگی خود سوالات خود را از استاد امیری پرسیدند و استاد مشاوره بسیار خوبی را در حیطه کاری هر کدام از کارافرینان ارائه دادند .

لازم به ذکر است در حاشیه این کارگاه ، نمایشگاه کوچکی از محصولات طلاب کارآفرین برپاشده بود که مورد استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت .

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه