آخرین اخبار

20. بهمن 1399 - 17:17   |   کد مطلب: 34189
حسین رضا زارعی نوازنده و مدرس موسیقی و مسوول انجمن موسیقی شهرستان بهار: بدلیل مشکلات و مشغله ها در جامعه کنونی، هنر والا و فاخر مورد غفلت قرار گرفته .

به گزارش بهارانه، زبان هنر یکی از تاثیرگذارترین زبان ها می باشد و موسیقی یک هنر انتزاعی، جذاب و فاخر است که تاثیرگذاری آن بیشتر از سایر هنرهاست.
حسین رضا زارعی نوازنده و مدرس موسیقی و مسوول انجمن موسیقی شهرستان بهار، متولد ۱۳۵۰ است.

 وی فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۷۰ آغاز و پس از فراگیری دوره مقدماتی و پیشرفته و نیز ردیف های موسیقی نزد اساتید موسیقی، به تدریس ساز سنتور برای علاقمندان به موسیقی پرداخت.

وی در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: از بدو تاسیس انجمن موسیقی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با این ارگان همکاری داشته و بیش از ۱۵ سال به عنوان مسوول انجمن موسیقی با سایر هنرمندان عرصه موسیقی شهرستان بهار مشغول فعالیت های هنری در شهرستان هستم و در سال جاری موفق به اخذ کارت تدریس موسیقی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شدم.

 وی یکی از اهداف هنری خود را، شناسایی استعدادهای هنری علاقمندان به این هنر و پرورش و معرفی آن در سطح جامعه ذکر کرد و گفت: با گرایش به این هنر علاوه بر کسب مهارت هنری و ایجاد نشاط در جامعه، شاهد کاهش آسیب های اجتماعی خواهیم بود و امیدوارم با ترویج این هنر اصیل در سطح جامعه به این مهم دست بیابیم و شاهد اعتلای آن در بین اقشار مختلف باشیم.
 زارعی تصریح کرد: در جامعه کنونی بدلیل مشکلات و مشغله ها، پرداختن به این هنر والا و فاخر مورد غفلت قرار گرفته و یا خیلی کمرنگ به آن پرداخته شده است که این موضوع سبب می شود این هنر و هنرمندان اصیل که به عنوان میراث فرهنگی یک جامعه محسوب می شوند، فراموش شده و یا توسط افراد نا آگاه به بیراهه کشیده شود.

 وی اظهار داشت: انجمن موسیقی با تشکیل کلاس های آموزشی و گروه های موسیقی سعی کرده که با حفظ و اشاعه این هنر اصیل و تاثیرگذار گامهای مثبتی درجهت انتقال آن به نسل آینده بردارد.
وی افزود: یکی از مشکلات مهم در این زمینه نبود یک مرکز تخصصی آموزشی در شهرستان بود که علاقمندان و هنرجویان بتوانند درآن به فراگیری این هنر فاخر به شکل اصولی بپردازند که به لطف الهی و همت و تلاش و پیگیری های مستمر قبل از پایان سال جاری آموزشگاه موسیقی در شهرستان بهار راه اندازی خواهد شد.

 وی اضافه کرد: هم اکنون نیز کلاس های آموزشی موسیقی توسط اساتید مجرب توسط انجمن موسیقی برگزار می گردد که با تاسیس آموزشگاه تخصصی ویژه موسیقی شاهد پویایی این هنر فاخر در جامعه خواهیم بود.

 وی در پایان از ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر آموزش و پرورش و مدیر کانون فرهنگی تربیتی میعاد به عنوان حامی فعالیت های هنری در شهرستان تقدیر کرد.

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه