آخرین اخبار

30. بهمن 1399 - 17:26   |   کد مطلب: 34286
نشست رئیس پلیس فتای استان همدان با خبرنگاران رسانه های گروهی و فعالان فضای مجازی شهرستان بهار برگزار شد.

به گزارش بهارانه، به نقل از آوای بهار، نشست رئیس پلیس فتای استان همدان با خبرنگاران رسانه های گروهی و فعالان فضای مجازی شهرستان بهار برگزار شد.

در این نشست رئیس پلیس فتای استان همدان گفت: رسانه ها چشم ها و گوش های ما را به اندازه هزاران کیلومتر گسترش دادند و ما می‌توانیم در هر لحظه هزاران کیلومتر فراتر از مرزها را ببینیم.
سرهنگ فیروز سرخوش اضافه کرد: فاصله بین خبرها و فهم ها، واقعاً نگران کننده است و باید مردم را آگاه کرد و این امر با ارتقای سواد رسانه‌ای میسر می شود تا در مقابل توطئه گران و مسموم کنندگان فضای مجازی بایستیم.
وی به پدیده حباب فیلتری اشاره کرد و گفت: اینترنت در فضای مجازی ما را با همسانان خود روبرو می کند و در بعضی شبکه های اجتماعی افراد هم فکر کنار هم قرار می گیرند و تصور می کنند تفکراتشان در کل جامعه حاکم است، در حالی که این گونه نیست و مردم باید مواظب باشند همسالانشان آنها را انسان تک بعدی تلقی نکنند.
وی به اضمحلال نیروهای ارزشی در سایه مارپیچ سکوت اشاره کرد و گفت: انسان‌ از طرد شدن و تنها شدن در جمع بیزار است و برخی رسانه ها از این موضوع استفاده می‌کنند و به اهداف خود را پیش می‌برند و در شبکه های اجتماعی افراد با سواد باید مارپیچ سکوت را بشناسند و به مردم معرفی کنند زیرا فضای مجازی فضای بازی دشمن است و دشمن قاعده ها را تعریف می کند.
سرهنگ سرخوش تصریح کرد: کسانی که با هدف تغییر فضا وارد فضای مجازی می شوند باید مواظب باشند گرفتار مارپیچ سکوت نشوند.
وی اظهار داشت: رسانه ها نقطه ضعف های شخصیتی انسان ها را می شناسند و بر اساس آن شروع به کار می‌کنند و برخی تکنیک های اقناعی را به کار می گیرند که مردم باید آگاه باشند.
وی نیازسنجی، سواد دیجیتالی، سواد رسانه‌ای و آشنایی با اصول حفاظت سایبری شخصی و ملی را از اصول شهروندی سایبری برشمرد.
‏وی گریزی به شگردهای انتخاباتی زد و گفت: نقش رسانه ها و فضای مجازی بر انتخاب درست انکار ناپذیر است و رسانه ها نسبت به تخلفات انتخاباتی، بد اخلاقی ها، توهین، عوام‌فریبی و تبلیغات زودهنگام آگاه باشند.
وی تصریح کرد: پس از انتخابات وقتی مشکلی به وجود می‌آید برخی افراد فرافکنی می‌کنند و مشکلات را به گردن دیگری می اندازند، برخی خودزنی می کنند و بعضی دیگر حد تقصیر خود را می پذیرند و ما باید در زمان انتخابات نقش خود را به درستی ایفا کنیم و مردم را مطلع نماییم زیرا انتخاب غلط باعث فاجعه می‌شود و مشکلات زیادی به بار می آورد.

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه