آخرین اخبار

6. فروردين 1400 - 17:02   |   کد مطلب: 34396
امام‌جمعه موقت شهر بهار در خطبه های نماز:
لزوم تمدن نوین اسلامی، در راستای آرمانهای نهایی و مقدمات ظهور
نماز جمعه شهرستان بهار در اولین آدینه سال۱۴۰۰ با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

به گزارش بهارانه، حجت الاسلام زارعی خطیب موقت جمعه بهار ، با تبریک اعیاد شعبانیه و عید سعید نوروز، خواهران و برادران را به رعایت تقوای الهی دعوت کرد.

حجت الاسلام زارعی در خطبه های نماز جمعه  با اشاره به موضوع مهم ازدواج که امروزه به معضل بزرگی در جامعه شده است گفت: یکی از مسائل بسیار مهم و پردامنه که قشری از جامعه جوان که باید پیشران حرکت جامعه باشند را درگیر خود کرده و خواسته یا ناخواسته به معضل تبدیل شده است ازدواج است  و نبایداین موضوع  عادی جلوه نماید ودولت و مجلس باید به فکر ازدواج و اشتغال جوانان باشند و زیرساختهای لازم را فراهم کنند.

وی ادامه داد: ازدواج آسان باید در جامعه اسلامی احیا شود و نمایندگان مجلس باید قوانینی را برای رفع موانع تصویب نمایند.

حجت الاسلام زارعی ادامه داد: خانواده ها باید به فکر استحکام خانواده باشند و و از تجمل گرایی ومهریه سنگین و جهیزیه سنگین که آسیب برای زندگی زوجین است پرهیز کنند.

خطیب موقت جمعه بهار گفت: باید از ابزار و امکانات ،ظرفیت ها و فرصت های همه اقشار در حل این معضل بهره برد و با برنامه ریزی مشکلات ازدواج را حل نماییم.

حجت الاسلام زارعی ادامه داد: مادر ماه شعبان قرار داریم و در آستانه سالگرد ولادت حضرت مهدی(عج) و هر کس به نوبه ی خود با پخش شیرینی و شربت، ایستگاه صلواتی، مراسم جشن و تبریک  خود را در این جشن سهیم میداند وی در ادامه این موضوع به عقاید خرافی گری برخی کوته نظران در مورد علائم ظهور اشاره داشت که برخی شیعه نمایان با اثبات محقق شدن علائم ظهور، وظیفه منتظر بودن و آماده کردن شرایط ظهور  را از دوش خود برمیدارند و منتظرند تا مهدی بیاید و اوضاع را سامان دهد، گفت: برای اینکه ظهور محقق شود باید قدم در میدان بگذاریم و شرایط ظهور را باتحقق تمدن نوین اسلامی برای ظهور حجت آماده کنیم و در راستای جریان مهدوی و مجموعه مهدوی باشیم.

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه