آخرین اخبار

16. شهريور 1400 - 16:59   |   کد مطلب: 35946
دیدار رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهار و اعضای شورای فرهنگی با شهردار بهار صبح امروز در سالن جلسات شهرداری برگزار شد.

به گزارش بهارانه، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به انتظارات هنرمندان به حمایت هاو نگاه مثبت شهرداری در عرصه فرهنگ و هنر اظهار کرد: یکی از  شاخصه رشد و توسعه در هر منطقه ای  شاخصه فرهنگی است  و شهرداری  نیز با  ورود و حمایت در این عرصه میتواند تاثیر گذارباشد.

حبیب شهنوازیان تصریح کرد: با وجود حمایت های شهرداری سابق مهندس یاری تا حدی بحث های شورای فرهنگی شهر بهار مرتفع شده و همچنان شوارای فرهنگی و انجمن های مختلف شهر به  مشارکت و همکاری  شهرداری در عرصه هنر نیازمند هستند.

شهنوازیان در راستای ارج نهادن به هنرمندان اشاره ای به طرح ایجاد پارک مشاهیر بهار و نام گذاری خیابان ها و مکان ها به نام  پیشکسوتان هنرمند و سر آمد داشت که با توجه به سبقه حوزه ادبی شهر بهار این اقدامات را لازم و مورد استقبال  هنرمندان  دانست.

همچنین وی به استفاده از ظرفیت های هنرمندان هنرهای تجسمی در رشته نقاشی برای زیبا سازی شهر در بحث نقاشی دیواری و خرید آثار هنری جهت اهدا به ادارات را مطرح کرد و افزود: این فعالیت نه تنها باعث زیباسازی و تزریق روحیه در رفتار شهروندان خواهد شد بلکه  باعث ایجاد چرخش اقتصادی در بین هنرمندان خواهد شد.
در پایان نیز رئیس اداره فرهنگ و ارشاد عنوان کرد به زودی قصد داریم  جشنواره مد و لباس کشوری را در شهرستان برپا نماییم و در این عرصه  حمایت های حوزه شهرداری را می طلبیم تا بتوانیم از ظرفیت هنرمندان استفاده نماییم.
 
شهردار بهار نیز در مراسم دیدار با رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و  شورای فرهنگی شهر بهار تصریح کرد: شهرداری در راستای انجام خدمات رسانی در ابعاد مختلف علاوه بر فعالیت های خدماتی، در عرصه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به مردم خدمت رسانی میکند و حمایت این بخش  در بحث فرهنگ می تواند سهم و نقش پر رنگی در ارتقای فرهنگی ایفا کند.

مهدی مجیدی افزود:  برای هر کاری باید هزینه شود و هزینه در جهت نشاط و شادابی شهر بسیار حائز اهمیت میباشد و با مدیریت  خوب فرهنگی شهرداری  میتوان در بحث فرهنگسازی و برنامه های فرهنگی تاثیر بسزایی در نشاط عمومی ایفای نماییم.

مجیدی با اشاره به فرارسیدن هفته وحدت که  پس از ایام محرم و صفر قرار دارد گفت: باید برای فرهنگ شهر هزینه شود و نگاه بسته به هنر برداشته شود نیاز به هنر و موسیقی برای هر سنی احساس میشود و باتوجه به ایام پیش رو بعد از ایام محرم و صفر میتوان با برگزاری جشنواره هایی با رویکرد معرفی شهر بهار باعث ایجاد شور و نشاط در شهر باشیم.

مجیدی نیز با توجه به نقش محوری زن در جامعه گفت باید در جهت توسعه  فرهنگی و ایجاد آرامش روانی زنان برنامه‌ریزی های اساسی  انجام شود و برگزاری جشن در مناسبت‌ها و اعیاد گوناگون  همچون جشنواره غذا، جشن روز بهار و برپایی نمایشگاه هنرهای تجسمی در فضای باز پارک‌های شهر راهکارهایی است که می‌تواند در ارتقا فرهنگ اصول شهروندی و شهرنشینی اسلامی مؤثر باشد.

وی با اشاره به اینکه  بهار قطب سیب زمینی در کشور است عنوان کرد: نیاز است با برگزاری جشنواره های مختلف همچون جشنواره سیب زمینی به معرفی شهر در کشور بپردازیم و لازم است با همکاری واحدهای مختلف این امر محقق شود.

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه