آخرین اخبار

17. شهريور 1400 - 8:48   |   کد مطلب: 35955
حجت السلام حبیب الله حمزه: حماسه ۱۷ شهریور ۵۷ توسط ملت ستمدیده از رژیم شاه در میدان ژاله و شهرهای مختلف ایران انجام گرفت باعث خلق حادثه‌ای بسیار عظیم بود که نقش به سزایی در سرنگونی حکومت پهلوی داشت.

به گزارش بهارانه، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه شهرستان بهار با گرامیداشت نام و یاد شهدای ۱۷ شهریور سال ۱۳۵۷ این روز را  نقطه عطفی در تاریخ ایران اعلام کرد؛  که مردم ایران  با همبستگی خود اعتراضات خود را به رژیم شاهنشاهی اعلام کردند و  تزلزل  رژیم شاهنشاهی از برکات این قیام بود.

حجت السلام حبیب الله حمزه نیز با اشاره به اینکه حماسه ۱۷ شهریور ۵۷ توسط ملت ستمدیده از رژیم شاه  در میدان ژاله و شهرهای مختلف ایران انجام گرفت باعث خلق حادثه‌ای بسیار عظیم بود که نقش به سزایی در سرنگونی حکومت پهلوی داشت.‌

قتل‌عام‌ بی رحمانه  17 شهریور خیابان ژاله  از جمله روزهای خونین انقلاب بود که بی‌رحمانه‌‌ مردم‌ بیگناه  را به خاک و خون کشیدند و چهره  واقعی‌ رژیم فریبکار برای همگان آشکار شد چرا که این رژیم میخواست با نشان دادن چهره‌ای‌ صبح طلب از  خود  نشان دهد که در عمل چهره واقعی خود را برهمگان آشکار کرد.

حجت الله حمزه نیز اضافه کرد: واقعه ۱۷ شهریور نیز برکاتی داشت که درپی آن حکومت شاهنشاهی  تزلزل یافت  رسیدن به هدف غایی نام ایران یعنی   پیروزی انقلاب اسلامی ایران را در پی داشت.

حجت الاسلام حمزه در پایان درباره پاداش شهدا بیان کرد: «آنها که در راه خدا هجرت کردند و از خانه‏های خود بیرون رانده شدند و در راه من آزار دیدند و جنگ کردند و کشته شدند، سوگند یاد می‏کنم گناهانشان را می‏بخشم و آنها را در بهشتی که از زیر درختان آنها، نهرها جاری است وارد می‏کنم.این پاداشی از سوی خداوند است و بهترین پاداش‏ها نزد خداست »

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه