آخرین اخبار

7. مهر 1400 - 21:32   |   کد مطلب: 36154
مهدی صمدی: هیچ ثوابی بالاتر از نجات جان انسان ها نداریم و مفتخریم که دراین سمت در حال خدمت رسانی هستیم.

به گزارش بهارانه، مسئول آتش نشانی شهر بهار اظهار داشت: آتش نشانان غیور که در ۷مهر ۱۳۷۹ در عملیات اطفاء حریق پالایشگاه  هدف بمباران هواپیماهای دشمن بعثی شدند وبه  درجه رفیع شهادت نائل شدند و برای همیشه این روز را به‌ خاطر رشادت های این بزرگواران به روز آتش نشانی نام گذاری و جاودان شدند.

صمدی گفت: هیچ ثوابی بالاتر از نجات جان انسان ها نداریم و مفتخریم که دراین سمت در حال خدمت رسانی هستیم، واحد آتش نشانی بهار در حال حاضر دارای ۹ نیروی امدادی میباشد که در سه شیفت سه نفره، با سه دستگاه خودروی سنگین به همشهریان عزیز ارایه خدمت میکنند.

مسئول آتش نشانی بهار در ادامه  گزارشی از حوادث و آتش سوزی سال ۹۹ را سمع و نظر مدعوین رساند: بالغ بر۱۰۶ مورد آتش سوزی و ۲۱ مورد حادثه رخ داده است که با اعزام ۲۱۶ نفر نیرو و ۱۲۴ ساعت زمان عملیات ها بوده که  تعداد مجروهان ۱۵ نفر و تعداد فوتی ۵ نفر بودند. 

وی نیز افزود:  در ابتدای سال ۱۴۰۰ تا۷مهر سال جاری، ۴۰ مورد حادثه آتش سوزی شامل آتش سوزی صنعتی ۱ مورد، آتش سوزی شهری(آتش سوزی خودرو، منازل مسکونی، فضای سبز، مغازه های تجاری)۱۲مورد، آتش سوزی روستایی ۸مورد، آتش سوزی منابع طبیعی ۳ مورد، آتش سوزی کشاورزی ۵ مورد بوده  که ۳۲هزار و ۷۵۰ لیتر آب در این عملیات ها مصرف شده و زمان صرف شده ۴۳ نفر ساعت زمان برده است.

صمدی نیز عنوان کرد:  ۲۹مورد حوادث (شهری ۲۱مورد روسایی۳مورد، جاده ای ۵مورد) با زمان ۱۲۵ نفر ساعت و با ۴ نفر مصدوم و تعداد ۷نفر فوتی حوادث رخ داده که در بیشتر حوادث بی احتیاطی شهروندان علت وقوع حوادث بود.

صمدی در پایان به چند توصیه ایمنی که در حوادث رخ داده مشهود بود اشاره و از همشهریان خواست تا در همه شرایط احتیاط کنند تا حوادثی برای خود و خانواده رخ ندهد.

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه