آخرین اخبار

22. آبان 1400 - 9:23   |   کد مطلب: 36567
دیدار و سرکشی شهردار، شورای شهر و فرمانده سپاه ناحیه شهرستان بهار، مسئول بسیج جامعه زنان شهرستان بهار از کارگاه خیاطی سید میلاد مصطفوی و عرض خدا قوت به جهادگران بسیجی که درکارگاه مشغول فعالیت بودند.

به گزارش بهارانه، شهردار، شورای شهر و فرمانده سپاه ناحیه شهرستان بهار، مسئول بسیج جامعه زنان شهرستان بهار  و هیئت همراه از کارگاه خیاطی سید میلاد مصطفوی سرکشی کردند.

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان بهار با اشاره به اینکه کارگاه سید میلاد مصطفوی  بدون هیچ سرمایه و برای کمک به کادر درمان در اوج شیوع ویروس کرونا  با سه چرخ خیاطی امانتی و به همت جهادگران بسیجی  برپا شد عنوان کرد: به خواست خدا و برکات سهید سید میلاد مصطفوی با کمک های خیرین الان ما شاهد این هستیم که بیش از ۳۰۰ میلیون تومان تجهیزات چرخ خیاطی برای این کارگاه  خریداری شده است و سعی داریم در کنار این کارگاه خیاطی  فروشگاه اقتصاد مقاومتی در بیش از ۴۰ پایگاه مقاومت ۴۰ فروشگاه اقتصاد مقاومتی در سطح شهرستان بهار  باهدف حمایت از تولیدات خانگی بانوان برپا کنیم. 
سرهنگ مهدی هندی ورکانه نیز تصریح کرد: برکات خوبی در این زمینه ها به دست آمده  و علاوه بر رویکرد اقتصادی، رویکردهای تربیتی نیز داشته  و در کنار اینکه خواهران در بحث عروسک سازی، میناکاری و صنایع تبدیلی فعالیت میکنند، و ما سعی داریم با حمایت از تولیدات تولیدات خواهران بازار فروش برای عرضه محصولاتشان در این فروشگاه ها ایجاد کنیم.

همچنین مسئول بسیج جامعه زنان شهرستان بهار در این سرکشی  از مردمی بودن و پیگیری بودن شهردار و اعضای شورا تقدیر کرد و در بحث توسعه کارگاه عنوان کرد: با شروع شیوع کرونا و با توجه فرمایشات حضرت آقا برای قدم برداشتن در  عرصه کمک مومنانه ،جهادگران بسیجی با لبیک به فرامین حضرت آقا  به صورت خود جوش تصمیم گرفتند که کارگاه دوخت ماسک و گان را با امکانات ابتدایی برپا کنند و  شعار میتوانیم حضرت آقا را به منصه ظهور گذاشتند.
فاطمه کتابی اصل تصریح کرد: آبگین کارگاه در روزهای ابتدایی با یک چرخ صنعتی و سه چرخ خیاطی ساده به صورت امانت فعالیتش را با دوخت ماسک و گان شروع کرد و با وجود اینکه ماسک و گان فرصتی خوب برای درآمد زایی خانم هایی بود که خیاط بودند  اما به صورت  جهادی در این کارگاه مشغول به دوخت ماسک و گان شدند و تجهیزات کارگاه های خیاطی خود را برلی کمک به ما به اینجا انتقال میدادند.
کتابی اصل افزود:حتی خواهران معلول و ناتوانی را داشتیم که به صورت داوطلبانه حتی برای انجام کار جزئی میخواستند فقط خدمتی در این کارگاه داشته باشند که مزین به نام شهید سید میلاد مصطفوی بود  و در این راه خیر  قدمی بردارند و ما به معنای واقعی صحبت های حضرت آقا را در اینجا دیدیم، که بحث دفاع مقدس در بحث کرونا تحقق پیدا کرد.

 کتابی اصل نیز افزود: با فروکش کردن بیماری کرونا این کارگاه جایی شد برای اینکه تعدادی از خواهران در بحث تولید لباس و پوشاک فعالیت های خودشون رو ادامه بدهند و  اگر حمایت مسئولان با مدیریت جهادی اتفاق بیفتد خیلی از مشکلات حل خواهد شد و به توسعه کارگاه ها کمک کنند تا شاهد رویکردهای خوبی در این زمینه باشیم.

شهردار بهار نیز با تشکر از فعالیت جهادی خواهران از این اقدام جهادی و ایجاد اشتغال تشکر کرد که باعث حمایت قشری از بانوان هستند و اینکه این الگوها باید برای همه تبیین شود، همچنین مهندس مجیدی قول مساعد داد که درآینده نمایشگاه هایی در سطح شهر برپا خواهد شد و شهرداری تعدادی از غرفه ها را برای عرضه محصولات و تولیدات خانگی این کارگاه ها به صورت رایگان  در اختیارشان میگذارد.

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه