آخرین اخبار

6. آذر 1400 - 8:17   |   کد مطلب: 36704
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان:
ماهانه ۲ میلیون و ۲۰۰ قطعه جوجه ریزی در سطح استان همدان صورت می گیرد
علی دولو: بحث پلاک گذاری و هویت گذاری دام ها در همدان از سال ۹۸ در حال انجام است و بیش از ۹۰ درصد دام ها پلاک گذاری شده اند و دارای شناسنامه هستند و با همین راهکار بحث تامین نهاده و برنامه ریزی تولید و تامین نیاز غذایی را میتوان برنامه ریزی کرد.

به گزارش بهارانه، در راستای معرفی توانمندی های کشاورزی شهرستان بهار، بازدید از  واحد مرغداری ۵۰ هزار قطعه ای در روستای چپقلو و واحد تولیدی سهند دام با حضور معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان، رئیس جهاد کشاورزی و اصحاب رسانه برگزار شد.

 معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان اظهار کرد: شهرستان بهار یکی از قطب های کشاورزی استان همدان است که در بخش‌های زراعی، دامی و صنایع تبدیلی موفق عمل کرده و از شهرستان های پیشرو استان است.

علی دولو تصریح کرد:  در سطح استان ۱ میلیون ۸۰۰ هزار راس دام سبک و سنگین داریم که ۴۰۰ هزار راس دام سنگین و ۱میلیون ۴۰۰ هزار راس دام سبک  به شکلهای مختلف در حال تولید و فعالیت هستند و  ۳۲ هزار تن تولید گوشت قرمز ۴۵ هزار تن گوشت سفید و ۲۱ هزار تن تولید تخم مرغ، ۳۴۵ تن تولیدات  شیر در سطح استان تولید میگردد و  به صورت ماهانه ۲ میلیون و ۲۰۰ قطعه جوجه ریزی صورت می گیرد.

 دولو افزود: با توجه به اینکه در طی یکسال اخیر کمبود بارندگی  مشکلاتی برای تامین نهاده ایجاد کرده بود، امسال ۲۰۰ هزار تن نهاده وارد استان شد تا قسمتی از مشکلات تولید کنندگان بهبود یابد که در راستای جلوگیری از خام فروشی و افزایش کیفیت نهاده های دامی و کاهش درصد انحرافات، این نهاده ها به صورت خوراک آماده و کنسانتره در اختیار تولید کنندگان قرار می گیرد‌.

وی عنوان کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته، هیچ گونه مشکلی در تامین گوشت مرغ در استان همدان نداریم و با تعیین و تنظیم تعداد جوجه ریزی و برآورد نیاز استان به صورت روزانه توانستیم مجموعه موفقی داشته باشیم و مرغداری ها باید طبق جدول زمانبندی شده مرغ را به کشتارگاه ارسال کنند و در راستای تنظیم بازار، به طور متوسط روزانه ۱۱۰ تن مرغ در دو نوبت صبح و عصر در سطح استان همدان توزیع می شود و  شرکت پشتیبانی  در خرید دام با قیمت تضمینی مصوب همکاری دارد و همچنین مقدار مازاد گوشت قرمز در سطح استان به خارج از استان عرضه می شود.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان نیز عنوان کرد: یکی از بحث هایی که در تولیدات و تامین مواد غذایی مردم باید مورد توجه قرار دهیم بحث پلاک گذاری  و هویت گذاری دام ها هست که این بحث در همدان نیز تا حدود زیادی انجام شده و  از سال ۹۸ شروع شده و در حال انجام است و بیش از ۹۰ درصد دام ها پلاک گذاری شده اند و دارای شناسنامه هستند و با  همین راهکار بحث تامین  نهاده و برنامه ریزی تولید و تامین نیاز غذایی را میتوان برنامه ریزی کرد.

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه