آخرین اخبار

6. آذر 1400 - 17:04   |   کد مطلب: 36705
عبدالحسین اکبری: با توجه به ۶۸ واحد مرغداری فعال در سطح شهرستان بیش از ۱۵ هزار تن گوشت مرغ، ۳۳۰ تن گوشت ماهی و ۵۲۲ تن گوشت بوقلمون و شهر مرغ به صورت سالیانه در سطح شهرستان تولید میشود.

به گزارش بهارانه، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار با اشاره به ظرفیت های دامی  شهرستان بهار اظهار کرد:در راستای افزایش بهره وری و افزایش تولید  ایجاد واحدهای جدید و جذب سرمایه‌گذاری‌ ها از اهداف جهاد کشاورزی میباشد همچنین با فعال کردن واحدهای راکد موجود در شهرستان و به ظرفیت رساندن واحدهایی که زیر ظرفیت اسمی کار می کنند میتوان این هدف را محقق ساخت.

عبدالحسین اکبری اضافه کرد:با تخصیص اعتبارات و نقدینگی برای واحدهای ایجاد شده با هماهنگی سازمان تسهیلات لازم به واحدها و صدور مجوزهای مورد نیاز و تخصیص اعتبارات و نقدینگی به واحدهای جدید ارائه میگردد.

اکبری نیز افزود: تامین علوفه مورد نیاز برای واحدهای دامی با توجه به شرایط خشکسالی با مشکل مواجه شده که امیدواریم برای تامین نهاده های دامی برای واحدها تلاش بیشتری صورت گیرد و سهمیه افزایش یابد و با توجه به کمبود علوفه بخشی را در قالب نهاده‌های دامی تامین کنیم.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار با اشاره به اینکه شهرستان  بهار دارای واحدهای دام سبک و سنگین میباشد گفت: در سطح شهرستان حدود  ۱۲۰ هزار راس دام سبک  و ۳۸ هزار راس دام سنگین داریم که از این تعداد  ۹۳هزار و ۶۰۰راس دام سبک و ۲۰هزار ۵۵۰ راس دام سنگین  هویت گذاری شده و نهاده آنها تامین میشود، بخشی از مشکلات واحدها در سطح کشور با توجه به شرایط کمبود میزان بارندگی، تامین  سهمیه علوفه مورد نیاز برای واحدهای دامی بوده و بخشی از کمبود کاه و علوفه در قالب نهاده دامی و کنسانتره تامین میشود.

اکبری نیز افزود: با توجه به پتانسیل ها و توانمندی های واحدهای تولیدی شهرستان بهار میزان تولید سالیانه گوشت قرمز سطح شهرستان ۲هزار ۸۰۰ تن، ۳۹هزار تن تولید شیر، ۴۵۰۰تن تخم مرغ و بیش از ۱۰۰ تن عسل تولید میشود  و با توجه به ۶۸ واحد مرغداری فعال در سطح شهرستان  بیش از ۱۵ هزار تن گوشت مرغ، ۳۳۰ تن گوشت ماهی و ۵۲۲ تن گوشت بوقلمون و شهر مرغ به صورت سالیانه در سطح شهرستان تولید میشود.

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه