آخرین اخبار

7. آذر 1400 - 9:03   |   کد مطلب: 36714
‍ همزمان با هفته بسیج محفل ادبی و خاطره گویی رزمنده دفاع مقدس با حضور پیشکسوتان شعر و هنر به همت بسیج هنرمندان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهار در سالن جلسات سپاه ناحیه شهرستان بهار برگزار شد.

به گزارش بهارانه، سرهنگ هندی فرمانده سپاه ناحیه شهرستان بهار با اشاره به اینکه هنر ابزاری برای اشاعه فرهنگ محمدی میباشد و بسیجیان هنرمند در این عرصه میتوانند قدم هایی بردارند گفت: شعرا تاثیرگذارترین زبان هستند که با سبک شعر و نثر  ارزش های فرهنگی را به جامعه انتقال میدهند و در حفظ و اشاعه ارزش های انقلاب اسلامی می كوشند و تا کنون بعد از ۴۲ سال از انقلاب اسلامی  بسیجیان در همه عرصه ها رسالت خود را انجام داده اند جوانان ورزمندگان در عملیات های مختلف با تفکری برگرفته از حرکت امام حسین علیه السلام و ائمه اطهار  انقلاب ها آفریدندو خوش درخشیدند.

سرهنگ مهدی  هندی ورکانه نیز با اشاره به طرح تحولی و سند راهبردی ۱۰ ساله انقلاب اسلامی عنوان کرد: ما قصد داریم در راستای تحول در عرصه های اجتماعی به کاهش معضلات اجتماعی(فقر، طلاق، حاشیه نشینی و...) قدم هایی برداریم و با شعار "هر پایگاه مقاومت یک کارگاه کار آفرینی" این شعار را محقق نماییم.
سرهنگ هندی ورکانه در ادامه به برخی از اقدامات سپاه و بسیج در راستای تحقق عرصه اجتماعی اشاره کرد و از همه هنرمندان دعوت کرد تا حد امکان با این نهاد یاری نمایند.

در این مراسم شاعران بهاری (آقایان امانی، طراوتی، نوروزی، عباسی ) سروده های خود را برای مدعوین سرودند و رزمنده دفاع مقدس آقای رفیع خوانی خاطراتی از فعالیت های بسیجیان در زمان جنگ را بیان کردند، در پایان از فرهیختگان و شعرای بسیجی با حضور فرماندار سپاه ناحیه،  نمایندگی ولی فقیه در سپاه  و رییس اداره فرهنگ  ارشاد اسلامی شهر ستان بهار تجلیل شد.

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه