آخرین اخبار

14. دى 1400 - 20:57   |   کد مطلب: 37072
طی بازدید چند روز قبل توسلی نماینده مردم بهار وکبودراهنگ در مجلس از درمانگاه شهر صالح آباد، مطالبات و دغدغه های حوزه سلامت مطرح شد و مقرر شد جلسه ای در این خصوص برگزار شود.

به گزارش بهارانه،  به نشان مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهار در نشست بررسی مسائل و مشکلات مرکز خدمات جامع سلامت شهر صالح آباد با اشاره به اینکه ۳۰ پرسنل در این درمانگاه فعالیت میکند گفت: بخش  خدمات دندان پزشکی بصورت روزانه انجام می شود و روانشناسی نیز از هفته آینده در این مرکز فعال خواهد شد.

وی افزود: در ۹ ماهه سال جاری  ۲۴ هزار و ۹۰۰ ویزیت در این مرکز انجام شده است و رسیدگی به مشکلات و مسائل شهروندان و مراجعین به مراکز خدمات جامع سلامت را از دغدغه های خود برشمرد و بر رفع این معضلات تاکید کرد. 

وی گفت: مرکز موجود پس از تلاش های فراروان جهت اخذ مجوز با کمک های مردمی و به همت خیرین سلامت شهر صالح آباد و اعتبارات دولتی به بهره برداری رسیده و طبق استانداردهای وزارت بهداشت دارای پزشک،داروخانه،واحد های دندانپزشکی، آزمایشگاه، مامایی، تزریقات، مراقبین سلامت، بهداشت خانواده، واحد مبارزه با بیماریها، واحد بهداشت محیط و حرفه ای می باشد و اخیرا نیز با پیگیری های صورت گرفته مجوز پایگاه فوریت 115 این شهر اخذ و با کمک خیرین نسبت به احداث پارکینگ آمبولانس اقدام و مرکز 115 با تامین 6 نفر نیرو و یکدستگاه آمبولانس بنز اسپرینتر در حال خدمت رسانی به مردم می باشد و واحد روانشناسی مرکز نیز تا یک هفته دیگر فعال خواهد شد.

دکتر به نشان اظهار کرد: در 9 ماهه سال جاری حدود 24900 نفر در این مرکز توسط پزشکان (4 نفر پزشک شیفت صبح و 13 پزشک بصورت شیفتی عصر و شب)ویزیت شده اند و واحد دندان پزشکی نیز همه روزه با حضور یک نفر دندان پزشک و یک نفر دستیار در این مرکز فعال می باشد که خدماتی از قبیل وارنیش و فیشور سیلنت دانش آموزان (1536 مورد)،معاینه و آموزش(500 مورد)، جرم گیری (139 مورد)، ترمیم (200 مورد) و علی رغم دستور العمل های وزرات بهداشت به جهت عدم کشیدن دندان و سعی بر حفظ و نگه داری آن حدود 350 مورد نیز کشیدن دندان انجام شده است و انجام سایر خدمات تخصصی دندانپزشکی طبق قانون کشوری در حیطه دستورالعمل های مراکزخدمات جامع سلامت نیست. 
وی همچنین گفت: توسط واحد مامایی با 2 نفر نیرو در سال جاری تا کنون 3649 مورد خدمت ارائه شده و تعداد مراجعین به آزمایشگاه 1377 نفر با 4061 مورد آزمایش بوده است و 18000 مورد خدمت نیز توسط واحد پرستاری و 17154 مورد نسخه نیز در داروخانه پذیرش شده است 
در حوزه واکسیناسیون کرونا نیز در شهر صالح آباد 85 درصد دوز اول را دریافت و حدود 74 درصد نیز دور دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند و توسط واحد فوریت 115 نیز حدود 425 مورد اعزام و ماموریت شهری و بین شهری و بین مراکز درمانی انجام شده است. 
در این جلسه مباحث مربوط به نیروهای موجود،بهبود وضعیت تکربم ارباب رجوع،تجهیزات و غیره ... مورد بحث و بررسی و توسط کارشناسان معاونت بهداشتی قول مساعدت در تامین نیروی کمکی آزمایشگاه داده شد و بر رفع مسائل و مشکلات موجود تاکید گردید و مقرر شد در طی روزهای آینده با حضور مسئولین بازدید کاملی از مرکز صورت بگیرد.

 حسینی کارشناس گسترش معاونت بهداشتی استان نیز با اعلام اینکه کوتاهی در امور سلامت مردم به هیچ وجه پذیرفته نیست گفت: تا یک ماه آینده ارتقاء نیروی آزمایشگاهی به دو نفر در این درمانگاه را انجام خواهیم داد.

گفتنی است درمانگاه صالح آباد با همت مجمع خیرین سلامت این شهر در سال ۱۳۹۲ با اعتباری بالغ بر ۳میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است که در چند روز گذشته بدلیل مشکلات موجود در این درمانگاه مورد انتقاد و مطالبه مردم این شهر قرار گرفته بود.

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه