آخرین اخبار

27. دى 1400 - 9:39   |   کد مطلب: 37187
رییس اداره حفاظت و محیط زیست شهرستان بهار مناسبت هفته هوای پاک خبر داد
تخفیف ارائه خدمات مرکز معاینه فنی میلاد به شهروندان
معصومه پارچیان:هدف از اعلام هفته هوای پاک، افزایش حساسیت اجتماع نسبت به معضل آلودگی هوا، مشارکت مردمی و افزایش هماهنگی بین بخشی می باشد.

به گزارش بهارانه، رییس اداره حفاظت و محیط زیست شهرستان بهار بمناسبت هوای پاک اظهار کرد: روز ۲۹ دی ماه در تقویم ایران روز ملی هوای پاک نامگذاری شده و هدف از اعلام این روز افزایش حساسیت اجتماع نسبت به معضل آلودگی هوا، مشارکت مردمی و افزایش هماهنگی بین بخشی می باشد. 

معصومه پارچیان تصریح کرد: به طور کلی در دنیا به منظور جلب توجه مردم به موضوعات محیط زیست و نیل به اهداف توسعه روزهای نمادین خاصی در نظر گرفته شده است و شعار این هفته در سال‌جاری"هوای پاک، حقوق عامه، اراده ملی" نامگذاری شده است. 

پارچیان افزود:با توجه به معضل آلودگی هوا و انتشار بوی نامطبوع واحد‌های آلاینده در شهر بهار و مطالبات بر حق مردمی پس از اخطاریه های شفاهی و کتبی و دادن فرصت به منظور انجام اصلاحات این واحدها به مراجع قضایی ارجاع شده و منتظر صدور رای دادگاه مربوطه هستیم.

وی نیز اضافه کرد: در هفته  هوای پاک با رای زنی صورت گرفته با مرکز معاینه فنی میلاد خدمات این مرکز با تخفیف به شهروندان ارائه میشود که جا دارد از همراهی این مرکز در مناسبت‌های زیست محیطی و ارائه خدمات به شهروندان تشکر شود همچنین برنامه های متنوع از جمله آموزش محیط زیستی در مدارس، دیدار با فرماندار، دیدار با امام جمعه، شرکت در نشست دهیاران لالجین، پایش شبانه روزی واحد‌های صنعتی و تولیدی، از دیگر برنامه های هفته هوای پاک در سطح شهرستان  می باشد.

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه