آخرین اخبار

18. ارديبهشت 1401 - 6:30   |   کد مطلب: 38206
فرمانده سپاه ناحیه شهرستان بهار در ستاد خبری هفته بسیج سازندگی شهرستان بهار خبر داد
اعزام تیم های پزشکی به روستاهای محروم
‍قرارگاه جهادی بسیج سازندگی همزمان با شروع هفته بسیج سازندگی در سپاه ناحیه شهرستان بهار برگزار شد.

به گزارش بهارانه، به‌مناسبت فرارسیدن هفته بسیج سازندگی_ رزمایش جهادگران فاطمی، نشست خبری با حضور فرماندهی و تعدادی معاونت های سپاه ناحیه شهرستان بهار در سالن جلسات سپاه برگزار شد.

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان بهار اظهار کرد: با توجه به فرارسیدن هفته  بسیج سازندگی، رزمایش جهادگران فاطمی از ۱۷ اردیبهشت تا ۲۶ اردیبهشت ماه  در شهرستان بهار برگزار می‌شود.

 سرهنگ مهدی هندی ورکانه تصریح کرد: یکی از نقاط قوت بسیج و سپاه جهادی بودنش است و اقدامات فاخری جهادی در عرصه‌های پزشکی،فرهنگی، اجتماعی،ورزشی، محرومیت‌زدایی و .... در سطح شهرستان انجام شده است؛ که ازجمله آن  بالا بردن سرانه ورزشی شهرستان با احداث حدود ۶هزارمتر مربع سالن ورزشی در سطح مناطق کم برخوردار شهرستان میباشد که  تعداد کثیری از جوانان و نوجوانان برای غنی سازی اوقات فراغت از این ظرفیت استفاده می نمایند.

 سرهنگ هندی ورکانه با اشاره به اقدامات فاخر جهادی شهرستان در بالا بردن سرانه بهداشت شهرستان در سالهای گذشته گفت:  معاینه  و خدمات چشم پزشکی، دندانپزشکی و مشاوره در ۱۹ نقطه از محلات کم برخوردار با حضور تیم پزشکی شهید سلیمانی و ساخت خانه های بهداشت، و توزیع داروی رایگان توسط بسیج جامعه پزشکی در روستاها انجام شده است و امسال نیز اعزام تیم‌های پزشکی به روستاهای محروم را در هفته بسیج سازندگی  خواهیم داشت.

وی تصریح کرد: با توجه به وجود معضلات اجتماعی در راستای بالا بردن سرانه فرهنگی و نیاز به رونق مساجد، استقرار طلبه در مساجد و برگزاری اردوی فرهنگی با همکاری حوزه علمیه خواهران و برادران و ساخت خانه عالم در چندین روستا انجام شده است .

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان بهار افزود: در همین راستا بمناسبت هفته بسیج سازندگی از ۱۷ تا ۲۶ برنامه هایی در این هفته برگزار خواهد شد؛ منجمله برنامه های شاخص دراین هفته، دیدار از خانواده شهدای شهرستان، برگزاری کلاس‌های تقویتی دانش‌آموزان توسط  قشر بسیج دانش‌آموزی در راستای تقویت مولفه علمی و فناوری، حضور گروه‌های جهادی منتخب شهرستان در مناطق محروم جهت محرومیت‌زدایی که با کلنگ زنی و  ساخت ۶ باب واحد مسکونی در روستاهای وهنان، پرلوک،زاغه و سیمین همراه خواهد بود.

سرهنگ هندی اذعان کرد: توزیع کمک های مومنانه  و پک لوازم‌التحریر توسط گروه‌های جهادی در سطح شهرستان، اعطای وام های اشتغال زایی از دیگر اقدامات فاخر  بسیج سازندگی میباشد که علاوه بر طرح تحولی مکتب شهید سلیمانی، طرح هر پایگاه مقاومت یک کارگاه کارآفرین را در جهت حل معضلات اجتماعی و طرح هر بسیجی یک کار آفرین را برای حل مشکل اقتصادی در سطح شهرستان داریم.

 وی نیز افزود: دیدار با امام جمعه،  افتتاحیه پروژه‌های عمرانی و اقتصاد مقاومتی، مرمت و بازسازی گلزار مطهر شهدا در روستای حسام آباد، افتتاح کارآگاه سفال درحوزه لالجین و افتتاح خانه نیازمند در روستای  دهنجرد، حضور گروه‌های جهادی در نماز جمعه، ارائه مشاور حقوقی توسط بسیج حقوق دانان به مردم فهیم شهرستان در مصلی امام(ره)،
 برگزاری همایش جهادگران و تجلیل از گروه‌های جهادی، واکسیناسیون دام و طیور علمی جهت کاهش تلفات دام و طیور و کلاس آموزشی در حوزه باغبانی و کشاورزی از دیگر برنامه هایی است که در این هفته به همت بسیجیان برگزار خواهد شد.

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه