آخرین اخبار

29. ارديبهشت 1401 - 9:12   |   کد مطلب: 38332
نماینده مردم بهار و کبوداهنگ در مجلس شورای اسلامی:
سکوت در مقابل خدمت یا کوتاهی مسئولان خیانت به مردم است
فتح اله توسلی: تاکنون در انتصاب هیچ ‌مدیری نقش نداشته‌ام و فرمایش حضرت آقا "شرط مسئولیت در جمهوری اسلامی طهارت اقتصادی است" برایم حجت است، اما دربحث نظارت‌ها کار خود را میکنم.

به گزارش بهارانه، نماینده مردم بهار و کبوداهنگ در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: معتقدم رسانه آزاد و مستقل هر آنچه را هست میبیند و به مردم میگوید و ملاحظه مسائل جناحی و حزبی را نمیکند و باعث توجه مسئولان به مسائل میشوند چه بسا اگر مسئولی دلسوز باشد باید قدردان رسانه ای باشد که مشکلات را منعکس میکند و مطمئنا باعث رشد کشور میشود.

فتح اله توسلی اظهار کرد: رسانه ها زبان گویای مردم هستند و وظیفه دارند مشکلات مردم را بیان میکنند و در کنار آن خدمات را نیز منعکس کنند و سکوت در مقابل خدمت یا کوتاهی مسئولان خیانت به مردم است، رسانه در هر جای دنیا در توسعه ملی، امنیت و وفاق ملی، هویت، اقتصاد ملی و  اعتماد ملی نقش دارد و رسانه مستقل است و نباید بله قربان گوی مسولین باشند، باید استقلال خود را حفظ کند، قانون مطبوعات ایران خوب است و مشکلات خبرنگاران را بیان میکند و از رسانه  و خبرنگار دفاع می کند. 

فتح اله توسلی با اشاره به جانمایی غلط نیروگاه آبی در دشت کبودرآهنگ    که محصول خیلی سال قبل بوده که با حفر ۲۷ حلقه چاه با عمق زیاد از بین رفته که قریب به ۵۰۰ میلیون متر مکعب آب مصرف شده،همچنین ایجاد فروچاله‌ها باعث از بین رفتن زمین‌های کشاورزی و مانع از سرمایه گذاری در حوزه گلخانه ای شده است و استفاده از سوخت مازوت توسط نیروگاه مفتح از دیگر مشکلاتی است که با وجود ارسال پساب باز هم ادامه دارد با توجه به امتیازات داده شده به این نیروگاه،نیروهای نیروگاه را از افراد بومی نگرفتن و از همدان و شهرستانهای اطراف نیرو جذب کرده اند و نیروهای متخصص بومی بیکار هستند، به جد پیگیر هستیم که نیروگاه حساب‌های مالی را به منطقه منتقل کرده و نیروهای خود را از افراد بومی تامین کند.

مبلغ سه میلیارد تومان برای نوسازی، تامین و تجهیزات مدارس حوزه انتخابیه بهار و کبودرآهنگ جذب شد که در حال خرید و تحویل آن هستیم و موافقت احداث بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی در کبودراهنگ را از وزارت بهداشت گرفته‌ایم و سه راه همدان-گل‌تپه-علیصدر، کبودراهنگ_سوباشی و کبودراهنگ- قیدار در دست پیگیری است و در راستای توسعه و آبادانی شهرستان کبودراهنگ، هفت و نیم میلیارد تومان برای اورژانس بیمارستان و دو میلیارد نیز برای آغاز ساخت انبار داروی شهرستان جذب شده است و درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان بهار پس از دو سال تعطیلی در حال اتمام است.

وی نیز اذعان کرد: در رابطه با صنایع تبدیلی شهرستان بهار همکاری نهادها و تشکیلات اجرایی را نیاز داریم و قطعا این موضوع پیگیری  میشود اما شهرستان بهار به عنوان یک شهرستان تک محصولی قطعا با مشکل تک محصولی و آب روبرو خواهد شد و باید تدابیری اتخاذ شود.

در حوزه گردشگری شهر جهانی لالجین افزود:لالجین پس از جهانی شدن با مشکل بالا رفتن قیمت زمین مواجه شد، و مطالعاتی در دست بررسی است تا ظرفیت‌های گردشگری این جهان شهر را فراهم نماییم که در این راستا تامین زیرساخت‌های مثلت لالجین، غار علیصدر و تالاب شیرین‌سو در دست پیگیری است.

توسلی درباره دخالت در انتصاب‌ها مطرح کرد: تاکنون در انتصاب هیچ ‌مدیری نقش نداشته‌ام و فرمایش حضرت آقا "شرط مسئولیت در جمهوری اسلامی طهارت اقتصادی است" برایم حجت است، اما دربحث نظارت‌ها کار خود را میکنم و در رابطه با انتصاب فرمانداری کبودراهنگ نیز باید فردی پاکدست، توانمند و حتی‌الامکان وزارت کشوری باشد.
و در رابطه با دولت سیزدهم گفت: دولت آقای رئیسی تلاش خود را میکند و نسبت به خیلی از دولت ها پرتلاش ترین و  دلسوزترین دولت است و مبارزه با فساد در همه بخش ها را در دستور کار خود قرار داده است و اصلاح یارانه پنهان و چگونگی نحوه اجرای آن به دقت نظر و حساسیت خاصی نیاز دارد و در نحوه اجرا و شفاف شدن یارانه‌ها و حذف یارانه‌های پنهان باید به درستی انجام شود تا  کمکی به اقشار ضعیف جامعه نماید.

 نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ نیز در رابطه با موضوع میراث فرهنگی غار علیصدر گفت: ۲۷۰ هکتار زمین از مردم برای ایجاد زیر ساخت منطقه علیصدر خریداری و طی این سال‌ها هیچ گونه اتفاقی نیفتاد،الان سرمایه کجاست؟ وظیفه شرکت علیصدر این بود که در منطقه علیصدرسرمایه‌گذاری کند نه اینکه سرمایه‌ها در تله کابین و تپه عباس آباد هزینه شود، این شرکت باید پاسخگو باشد سهام شرکت چطور و کجا هزینه شده است و در طی ۳۰ سال چقدر درآمد داشته؟ و هدف از طرح تحقیق و تفحص را دو موضوع مهم برشمرد؛ که این غار داری ۱۴۰ سال قدمت دارد و سوال اینجاست  که چگونه مدیریت شده و درآمد و هزینه‌کرد برای مردم شفاف سازی شود، که هر دو حق مردم منطقه محسوب می‌شود که اگر تخلف صورت نگرفته باشد از مردم عذرخواهی میکنیم و اگر تخلفی انجام شده باشد  حق مردم منطقه را نادیده نمی گیریم و این میراث ارزشمند باید به مزایده گذاشته شود تا یک شرکت توانمند مدیریت آن را در دست بگیرد.

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه