آخرین اخبار

29. ارديبهشت 1401 - 23:37   |   کد مطلب: 38341
معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی برای تامین تسهیلات مورد نیاز دامدران قول مساعد داد.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرنگار ایرنا، «محمد قربانی» روز پنجشنبه در سفر به ابرکوه تاکید کرد: استان یزد و شهرستان ابرکوه ظرفیت خوبی برای تولید شیر دارد و در این زمینه بایستی از تولید کنندگان و دامداران حمایت کرد.

مسئول امور دام جهاد کشاورزی ابرکوه در حاشیه این بازدید به خبرنگار ایرنا گفت: این مجتمع باظرفیت پنج هزار راس گوسفند است که هم اکنون هزارو ۵۰۰ راس گوسفند نژاد افشاری و هزار راس گاو شیری مولد و ۴۰۰ راس دام سنگین است.

محسن اکبرزاده افزود: این مجتمع که در روستای اسد آباد اسفندآباد از توابع بخش بهمن ابرکوه در زمینی به وسعت ۲۰هکتار قابل توسعه در پنج فاز است.

وی ادامه داد: هم اکنون در این مجتمع روزانه چهار شیر تولید و روانه بازار مصرف و واحدهای تولید فرآوردهای لبنی شهرستان ابرکوه می شود.  

معاون وزیر جهاد کشاورزی همچنین از بزرگترین واحد لبنی استان یزد بازدید کرد.

قول مساعد وزارت جهاد کشاورزی برای تامین تسهیلات دامداران

معاون وزیر جهاد کشاورزی همچنی باقدردانی از کارآفرینانی که در ایجاد تولید و اشتغال تلاش مضاعفی دارند، برای درخواست تامین تسهیلات سرمایه در گردش قول مساعد و همکاری داد.

فرماندار ابرکوه در حاشیه این بازدید نیز به خبرنگار ایرنا گفت: ابرکوه رتبه سوم تولید محصول دامی استان را در اختیار دارد و سالانه حدود ۴۰ هزار تن فرآورده های دامی شامل ۶ هزار و ۳۰۰ تن گوشت مرغ، یکهزار و ۶۳۰ تن گوشت قرمز، ۲۵ هزار تن شیرخام، ۲۰ تن عسل و چهار هزار و ۷۰۰ تن تخم مرغ تولید می کند که ۷۰ درصد آن در بازار سایر استان‌ها و کشورهای حوزه خلیج فارس عرضه می شود.

محمد هادی زارع زاده اظهارکرد: هم‌اکنون ۶۰۰ واحد دامداری صنعتی و نیمه‌ صنعتی در ابرکوه فعال است که نه‌تنها بستر مناسبی برای سرمایه‌گذاری، بلکه برای ایجاد اشتغال افراد جویای کار فراهم است.

فرماندار و رئیس کار گروه اشتغال شهرستان ابرکوه همچنین با اشاره به اینکه این شهرستان از نقاط کمتر توسعه یافته و محروم استان یزد است، تصریح کرد: ۲۰۰میلیارد ریال بودجه برای تکمیل زیرساخت های آب، گاز مجتمع های دامداری روستاهای بداف، فراغه و نیز آسفالت جاده دسترسی شهرک کشاورزی اسدآباد از محل مصوبات سفر آیت الله رئیسی، رئیس جمهوری جذب شده است.

در این بازدید امام جمعه ابرکوه، نماینده مردم مهریز در مجلس شورای اسلامی، فرماندار ابرکوه و جمعی از مسئولان و مدیران استان و شهرستان حضور داشتند.

شهرستان ابرکوه دارای ۲ بخش مرکزی و بهمن و ۲شهر ابرکوه و مهردشت و درارای چهار دهستان و ۳۴ روستا با ۵۵ هزار نفر جمعیت در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه