پیغام خطا

  • Unable to create CTools CSS cache directory. Check the permissions on your files directory.
  • Unable to create CTools CSS cache directory. Check the permissions on your files directory.

آخرین اخبار

30. مرداد 1395 - 0:23   |   کد مطلب: 17814
20 درصد از چاه‌های کشاورزی همدان برق‌دار می‌شوند
مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان همدان:
20 درصد از چاه‌های کشاورزی همدان برق‌دار می‌شوند
مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: به محض تخصیص اعتبار، 20 درصد از چاه‌های کشاورزی استان که در حال استفاده از سوخت فسیلی هستند، برق‌دار می شوند.

به گزارش بهارانه،  به نقل از فارس , ابراهیم فرامرزی موحد امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: همدان جزو نخستین استان‎هایی است که چاه‌های کشاورزی آن برای صرفه‌جویی سوخت‌های فسیلی، برق‌دار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه پس از پیگیری‎های بسیار 20 حلقه چاه با مصرف سوخت فسیلی به عنوان پایلوت در همدان در اسرع وقت برق‌دار می‎شوند، ادامه داد: آمادگی لازم در خصوص معرفی فهرست اولویت و مشخصات برق‏‌دار کردن چاه‌ها در سازمان وجود دارد.

مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان همدان بیان کرد: به محض تخصیص اعتبار، 20 درصد از چاه‌های کشاورزی استان که در حال استفاده از سوخت فسیلی هستند، برق‌دار می‌شوند.

وی با اشاره به فهرست چاه‎های انتخاب شده که اکثر آن‌ها دارای شرکای زیاد و زیر نظر تعاونی‌های تولیدی هستند، افزود: فهرست چاه‌ها به معاونت آب و خاک جهاد کشاورزی ارسال شده و از آنجا نیز به پیمانکار طرح که جهاد نصر است، ارسال شد.

فرامرزی موحد با بیان اینکه نقشه عوارض آن‌ها نیز تهیه شده و به محض تأمین اعتبار اجرایی خواهد شد، افزود: یکی از گزینه‌ها برقی کردن چاه‌های آب کشاورزی استفاده از پنل‌های خورشیدی است.

وی اضافه کرد: یک دوره کارگاه آموزشی آشنایی با سامانه‌های پنل‎های خورشیدی در جریان سیزدهمین نمایشگاه تخصصی کشاورزی برگزار خواهد شد که به آشنایی هر چه بیشتر کارشناسان مرتبط کمک می‎کند.

انتهای پیام / 

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه