آخرین اخبار

8. شهريور 1395 - 16:16   |   کد مطلب: 17901
۷۰ میلیون دلار محصول کشاورزی از همدان صادر شد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی همدان:
۷۰ میلیون دلار محصول کشاورزی از همدان صادر شد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از صادرات ۷۰ میلیون دلاری محصولات کشاورزی از استان همدان خبر داد و گفت: تا پایان امسال ۲۸۰ میلیون دلار تولید کشاورزی از همدان صادر می‌شود.

به گزارش بهارانه، به نقل ازتسنیم ؛ منصور رضوانی جلال در گفت‌وگو با خبرنگاران  اظهار داشت: سال گذشته 242 میلیون دلار محصول کشاورزی از استان همدان به سایر کشورها صادر شد که براین اساس هدفگذاری شد تا امسال 280 میلیون دلار محصول کشاورزی از همدان صادر شود.

وی با اعلام اینکه از ابتدای امسال تاکنون 70 میلیون دلار محصول کشاورزی از استان همدان به سایر کشورها صادر شده است، عنوان کرد: این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته 42 میلیون دلار تولیدات کشاورزی استان همدان به سایر کشورها صادر شد.

رضوانی جلال بازار روسیه را فرصت مناسبی برای صادرات محصولات کشاورزی دانست و گفت: روسیه سالانه 40 میلیارد دلار واردات محصولات کشاورزی دارد که با ایجاد مشکل سیاسی در رابطه با برخی کشورها، می‌توان بخشی از نیاز این کشور را در این زمینه تامین کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان اظهار داشت: در حال حاضر یکی از نیازهای اساسی و اصلی بخش کشاورزی همدان صنایع تبدیلی است تا محصولات این بخش فرآوری شده و سپس صادر شوند که در این صورت شاهد ایجاد ارزش افزوده برای استان همدان خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه برای صادرات محصولات کشاورزی استان همدان به کشورهای اروپایی باید استانداردهای جهانی را در تولید محصولات رعایت کرد، گفت: کشاورزان باید در تولیدات خود مقوله‌های علمی را رعایت کنند تا بتوان در بازارهای جهانی رقابت کرد.

رضوانی جلال درباره مسئله تنظیم بازار مرغ نیز گفت: قیمت مرغ در هفته‌های اخیر با افزایش مواجه بود که برای مدیریت آن مرغ منجمد بهداشتی براساس استانداردهای جهانی توزیع شد تا بتوان قیمت مرغ را در حد منطقی نگه داشت.

وی درباره قیمت شکر نیز بیان کرد: با توجه به اینکه شیوه توزیع شکر تغییر کرده و از طریق بورس انجام می‌شود بسیاری از متقاضیان شکر که اطلاعات اولیه را نداشتند با مشکلاتی مواجه شدند ولی با آغاز فصل خرید چغندر قند، تولید کارخانه قند آغاز شده و قیمت شکر نیز سیر نزولی پیدا می‌کند.

 

انتهای پیام / 

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه