آخرین اخبار

20. شهريور 1395 - 19:57   |   کد مطلب: 18003
 کود شیمیایی
مدیر عامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی همدان خبر داد
مصرف 32 هزار تن کود شیمیایی در همدان
مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی همدان با بیان اینکه سال گذشته 60 هزار تن کود ازته، فسفاته و پتاسه بین کشاورزان توزیع شد، گفت: از ابتدای سال تاکنون نیز 32 هزار تن کود بین کشاورزان استان توزیع شده است.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری  فارس ؛  حسین فضلی امروز در گفت‌وگو با  خبرنگاران در همدان با اشاره به اینکه طبق برآورد سازمانی برای استان همدان سالانه مصرف 120 هزار تن کود شیمیایی پیش بینی شده است، اظهار کرد: مصرف کود شیمیایی در استان همدان متناسب است به نحوی که سالانه 75 تا 20 هزار تن کود شیمیایی مصرف می شود.

وی با بیان اینکه در استان همدان با اشاره به اینکه سال گذشته حدود 60 هزار تن کود ازته، فسفاته و پتاسه بین کشاورزان توزیع شد، افزود: از ابتدای سال تاکنون نیز 32 هزار تن کود ازته، فسفاته و پتاسه بین کشاورزان استان همدان توزیع شده است.

مدیر عامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه کودهای ریز مغذی مانند ماکرو، سولفات آمونیوم و... نیز توزیع می‌شود، بیان کرد: کشاورزان استان به صورت بهینه کود شیمیایی مصرف می‌کنند.

وی افزود: در استان همدان حدود 25 هزار تن انواع سایر کودهای ریز مغذی و آلی مصرف می‌شود که در کنار 75 تا 85 هزار تن کود شیمیایی اصلی مصرف در استان، حدود 100 هزار تن انواع کود مصرفی داریم.

فضلی با بیان اینکه تغذیه گیاهی لازم است و کود به اندازه برای گیاه توصیه می‌شود، ادامه داد: کود شیمیایی برای گیاه نیاز است به طور مثال ازت پروتئین گیاه را تامین می‌کند.

این مسؤول با اشاره به اینکه مصرف کود به خاک و کشاورزی ضروری است و اگر استفاده نشود عملکرد پایین می‎آید، بیان کرد: تغذیه گیاهی باعث افزایش 30 تا 40 درصدی عملکرد گیاه می‎شود.

مدیر عامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه سولفات روی مس، آهن منگنز برای بدن انسان ضروری است، بیان کرد: تغذیه گیاهی باید به صورت صحیح به موقع در زمان خود به مقدار و همراه با آب مورد نیاز مورد استفاده قرار گیرد.

 

انتهای پیام /

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه
پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر