آخرین اخبار

6. مهر 1395 - 8:30   |   کد مطلب: 18159
نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس جمهور و وزیر امور خارجه کشورمان باید به صورت مستند موارد نقض برجام توسط آمریکا را به مراجع بین‌المللی ارائه دهند.

به گزارش بهارانه، به نقل از فارس ؛ محمدعلی پورمختار امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه ظریف در جلسات و مصاحبه‎هایش در سفر به نیویورک، آمریکا را غیر قابل اعتماد دانست، اظهار کرد: وزیر امور خارجه کشورمان عدم اجرای برجام و باز نشدن گره‎های اقتصادی، مالی و بانکی را ناشی از رفتار آمریکا و ممانعت این کشور در اجرای اصولی بندهای برجام عنوان کرد.

وی با بیان اینکه ظریف سال‌ها در آمریکا زندگی کرده و با روحیه، اخلاق و روش سیاستمداران این کشور کاملاً آشناست، گفت: متأسفانه وزیر امور خارجه کشورمان از همان ابتدا به تذکرات و هشدارهای مقام معظم رهبری در رابطه با خوی و خصلت آمریکا در بدعهدی و عدم اعتماد به آنها توجه نکرد.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس افزود: به رغم توانمندی سیاسی و قدرت بالای چانه‎زنی ظریف، او نتوانست پیش‎بینی درستی از آینده توافق با آمریکا داشته باشد.

وی با بیان اینکه امروز صراحتاً به بدعهدی آمریکا اشاره می‎شود و گله‎مند هستند، گفت: البته این موضوع دلایل مختلفی دارد که ترجیح می‎دهم بعدها در مورد آن صحبت کنم.

پورمختار با بیان اینکه البته با وجود روشن شدن قضیه برای روحانی؛ او همچنان به آمریکا اعتماد دارد و به امید موافقت کدخدا نشسته است؛ در ادامه خاطرنشان کرد: آمریکا مانع اصلی اجرای برجام است و باید اعتراف کند که آن را نقض کرده است.

وی اظهار کرد: ایران باید با اعلام مراتب به کمیته بین‎المللی، خواستار الزام آمریکا به اجرای تعهدات خود شود و چنانچه به نتیجه نرسید نسبت به اقدام متقابل و آغاز بازگشت به دوران قبل از برجام برنامه‎ریزی کند.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس افزود: رئیس جمهور و وزیر امور خارجه کشورمان باید به صورت مستند موارد نقض برجام توسط آمریکا را به مراجع بین‌المللی، کشورهای دنیا، اعضای 1+5، کشورهای عضو جنبش عدم تعهد و کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی منعکس کنند.

وی با بیان اینکه با آماده‎سازی افکار عمومی و نیز اعمال فشار بین‎المللی به کدخدا، باید اقدام جدی صورت گیرد، بیان کرد: امیدواریم روحانی هم مانند ظریف به فرمایشات مقام معظم رهبری در بدعهدی آمریکا و غیر قابل اعتماد بودن آن ایمان بیاورد.

 

انتهای پیام / 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه