آخرین اخبار

7. مهر 1395 - 9:57   |   کد مطلب: 18170
استاندار همدان گفت: به تعویق افتادن پرداخت طلب کشاورزان منطقی نیست لذا این مطالبات تا سه هفته آینده پرداخت خواهد شد.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری خبر آنلاین ؛ محمدناصر نیکبخت، که در ستاد تنظیم بازار استان سخن می گفت با اعلام مطلب فوق افزود: سال گذشته 3 هزار و 400 تن خریدار جو داشتیم و امسال این میزان با رشد 44 برابری به 133 هزار تن رسیده است.

وی خرید گندم در سال گذشته را 307 هزار تن اعلام کرد و گفت: خرید امسال گندم با 74 درصد افزایش به 532 هزار تن رسیده است.

استاندار همدان، خواستار تشویق کشاورزان در ترویج کشت‌های کم‎آب‌بر شد و افزود: از 678 میلیارد تومان مطالبات گندم‌کاران 308 میلیارد تومان یعنی 45.4 درصد تاکنون پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه بیش از 14.5 میلیون تن تولید گندم داشتیم، تصریح کرد: با وضعیت موجود خزانه 11 میلیون تن را دولت خریداری کرد و تأکید بر خرید گندم بوده است.

وی همچنین خواستار هماهنگی با کارخانه قند و مسؤولان در رابطه با خرید چغندر شد و گفت: اینکه پول گندم، جو و چغندر کشاورز دیر برسد درست نیست.

نیکبخت در ادامه، گزارش ارائه شده سازمان صنعت، معدن و تجارت در خصوص افزایش قیمت‌ها را صحیح و افتخارآفرین دانست و ادامه داد: گزارش حکایت از آن داشت که میانگین نرخ تورم با احتساب چند قلم التهابی و شوکی به لحاظ تعیین تعرفه‌های کمتر وارداتی بین 8 تا 9 درصد افزایش قیمت و تورم دارد.

استاندار همدان تورم اعلام شده را همان تورم که دولت بر اساس اطلاعات مرکز آمار اعلام می‌کند، دانست و تصریح کرد: این مهم افتخار‌آفرین و ارزشمند است چراکه دولت تدبیر و امید در سال 92 با تورم 43 و 44 درصد دولت را تحویل گرفت و اکنون حدود یک پنجم سال 92 افزایش قیمت داریم.

وی با اشاره به تلاش دولت در توجه به مسائل اقتصادی، علاوه بر سیاست خارجی یادآور شد: سیاست خارجی نیز لازم بود که جهانیان را پای میز مذاکره بنشانیم تا حق ایران را به رسمیت بشناسند.

نیکبخت، افزود: دولت ضمن اینکه مظلوم است و برای دفاع از خود از بیت‌المال هزینه نمی‌کند کار‌های کارستانی در سیاست داخلی و خارجی انجام داده که جای شکرگذاری دارد.

وی با تأکید بر اینکه آنهایی که دنبال بهانه هستند همیشه نیمه خالی لیوان را در عملکرد دولت می‌بینند، گفت: کشاورز توقع دریافت به موقع مطالبات را دارد و حق با اوست که باید پیگیری در این خصوص را تشدید کنیم.

 

 

انتهای پیام / 

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه
پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر