آخرین اخبار

15. مهر 1395 - 16:19   |   کد مطلب: 18248
دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری گفت: آمریکایی ها به دنبال تخریب زیرساخت های کشورهای اسلامی و تضعیف محور مقاومت هستند و می خواهند مسلمانان را با پول مسلمانان بکشند.

به گزارش بهارانه، به نقل از ایرنا ؛ سرلشکر سید یحیی رحیم صفوی روز پنجشنبه در نخستین سالگرد شهادت شهید همدانی در حسینیه امام خمینی (ره) شهر همدان افزود: محور مقاومت با همکاری ایران، روسیه ، عراق، سوریه و حزب الله لبنان در برابر دشمنان ایستادگی کرده است.
وی اضافه کرد: هم اینک سه هزار تروریست در شرق حلب حضور دارند که 27 هزار نفر از مردم این منطقه را به گروگان گرفته اند.
دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری ابراز امیدواری کرد منطقه موصل عراق نیز به دست نیروهای مردمی به پیروزی دست یابد.
سرلشکر صفوی بیان کرد: هرچند تفکر سلفی و تروریستی از سوریه و عراق به کشورهای دیگر از جمله آفریقا و افغانستان سرایت می کند؛ ولی آثار شکست تروریست ها در سوریه و عراق و راهبرد آنها مشخص است.
** طرح های آمریکا در مقیاس جهانی و منطقه ای با شکست مواجه شده است
دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری گفت: آمریکایی ها از 15 سال پیش با هجوم به کشورهای مسلمان منطقه درحال کشتار مسلمانان هستند.
وی افزود: آمریکا از سال 2001 با حمله به عراق و کشتن ظالم بزرگی به نام صدام حسین و دیگر ظالمان در افغانستان، نتوانست امنیت، آرامش و آبادانی را به این کشورها بازگرداند.
وی یادآوری کرد: پس از حمله به عراق، آمریکایی ها جنگ نیابتی به راه انداختند و با پول های رژیم سعودی و قطر و حمایت برخی کشورهای دیگر، تروریست ها را بسیج کردند.
سرلشکر صفوی افزود: آمریکایی ها به دنبال تخریب زیرساخت های کشورهای اسلامی و تضعیف محور مقاومت هستند و می خواهند مسلمانان را با پول مسلمانان بکشند.
وی خاطرنشان کرد: در جنگ پنج ساله 300 هزار نفر از مردم سوریه و 12 هزار نفر از ارتش این کشور شهید شدند و اقدامات آمریکا 9 میلیون نفر از مردم سوریه، عراق و یمن را آواره کرد.
وی تصریح کرد: چه کسی باور می کند سعودی ها بدون اجازه آمریکایی ها در حال بمباران یمن هستند و برای خرید یک بمب پنج میلیون و 500 هزار دلار هزینه می کنند.
دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری افزود: سعودی ها 100 میلیون دلار سلاح خریداری کرده اند و در این زمینه آمریکا در قبال نفت عربستان به آنها سلاح برای کشتار مسلمانان می دهد.
سرلشکر صفوی گفت: در جنگ مسلمانان علیه هم، از هر طرفی که کشته شود به نفع صهیونیست هاست. 
وی تاکید کرد: طرح های آمریکا در مقیاس جهانی و منطقه ای با شکست مواجه شده و آرزوی آمریکا مبنی بر تک قطبی شدن جهان پس از فروپاشی شوروی سابق، محقق نشد.
دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری اضافه کرد: همچنین تلاش آمریکا برای ایجاد خاورمیانه جدید و ائتلاف آنها برای شکست سوریه با شکست مواجه شد.
سرلشکر ‎صفوی گفت: نسل های جوان باید بدانند که پیروزی انقلاب به رهبری امام راحل شعاعی از نهضت امام حسین (ع) بود.
وی اضافه کرد: بطور حتم پیروزی در دفاع مقدس و تلاش فرزندان عاشورایی در گرمای خوزستان و ارتفاعات کردستان و غرب کشور بدون عشق و شور حسینی دست یافتنی نبود.
وی گفت: امام راحل با عشق و شور حسینی مردم را دعوت به قیام علیه رژیم ستمشاهی کرد و شاگردان امام، شهیدان ایران و هشت هزار شهید، 17 هزار جانباز و یکهزار آزاده استان همدان به یاری امام آمدند و هشت سال جنگیدند تا پیروز شدند.
دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری با ذکر اهمیت عاشورا و نقش روحانیت در تبیین فلسفه قیام امام حسین(ع) تاکید کرد: ملت ایران دین و معنویت خود را از روحانیت و ائمه جمعه دارد.
سرلشکر صفوی افزود: بیش از 20 میلیون نفر از نقاط مختلف کشورهای اسلامی در اربعین حسینی به زیارت حرم حضرت حسین ابن علی(ع) می روند.
وی در ادامه با اشاره به ویژگی های شهید همدانی بیان کرد: این شهید والامقام در بعد شناخت و معرفت، اندیشه و تفکر، اعتقاد محکمی به مبانی اسلام داشت و همواره با قرآن مانوس بود.
سرلشکر صفوی اضافه کرد: این شهید هنگامی که فرماندهی لشکر 27 محمدرسول الله (ص) تهران را عهده دار بود یک موسسه عظیم فرهنگی به وجود آورد.
وی اظهار کرد: سردار همدانی علاقه ای به درجه و مقام نداشت و برای کسب درجه به سپاه نیامده بود.
وی همچنین نقش شهید همدانی را در تشکیل سپاه همدان، تیپ زرهی ارتش، فرماندهی جبهه غرب و جنوب کشور، عملیات های فتح المبین و بیت المقدس، تشکیل لشکر 27 و لشکر 32 امام حسین (ع) محوری توصیف کرد.
دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری گفت: امام راحل و خلف شایسته ایشان، رهبرانی شجاع هستند که در برابر آمریکا و رژیم صهیونیستی ایستادند.
سرلشکر صفوی افزود: آنها ایستادند تا یک ملت را نجات دادند همچنین از کشورهای مسلمان سوریه، یمن و فلسطین دفاع کردند.
سردار سرلشکر پاسدار حسین همدانی از فرماندهان دوران دفاع مقدس و مستشاران ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مهرماه سال گذشته حین انجام ماموریت های مستشاری در حومه شهر حلب به شهادت رسید. 

 

 

انتهای پیام /

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه