آخرین اخبار

19. مهر 1395 - 8:27   |   کد مطلب: 18267
راه‌اندازی کاروان علمی پدافندغیرعامل در شهرستان بهار و کبودراهنگ
مدیر کل پدافند غیرعامل استان همدان خبر داد:
راه‌اندازی کاروان علمی پدافندغیرعامل در شهرستان بهار و کبودراهنگ
مدیر کل پدافند غیرعامل استان همدان گفت: همدان رشته تحصیلی پدافند غیرعامل ندارد اما کاروان علمی پدافندغیرعامل در دو شهرستان بهار و کبودراهنگ راه‌اندازی شده است.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرگزاری مهر، سید رسول حسینی ظهر یکشنبه در ستاد بزرگداشت هفته پدافند غیر عامل در استانداری همدان بابیان اینکه همدان طی سال گذشته در حوزه پدافند غیرعامل از استان های موفق کشور بود، گفت: ۱۱ کارگروه شامل کارگروه‌های امنیتی و سیاسی، پشتیبانی و خدمات شهری، ارتباطات و فناوری اطلاعات، امداد و نجات، ان‌رژی و آب، بهداشت، راه و شهرسازی، ساماندهی و مشارکت مردمی صنعت و معدن و فرهنگی و آموزشی در این خصوص در استان همدان فعال است.

مدیرکل پدافند غیر عامل همدان با اشاره به تحصیل ۱۱۰ هزار دانشجو در همدان عنوان کرد: متأسفانه همدان رشته تحصیلی پدافند غیرعامل ندارد اما در این خصوص کاروان علمی در دو شهرستان بهار و کبودراهنگ راه‌اندازی شده است.

وی بااشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی همدان در بین ۵۶ دانشگاه کشور در زمینه پدافند غیر عامل حائز رتبه برتر شده است، به برنامه‌های هفته پدافند غیرعامل در همدان اشاره کرد و افزود: امسال ۲۵۰ برنامه در قالب رزمایش‌های علمی، تشکیل کارگروه‌های آموزشی، برگزاری مسابقات ورزشی، اجرای برنامه‌های تلویزیونی و افتتاح کتابخانه تخصصی پدافند غیرعامل برای این هفته پیش بینی شده است.

مدیر کل پدافند غیرعامل استان همدان در ادامه از برگزاری دوره‌های آموزشی برای نانوایان از طریق اتحادیه نانوایی استان همدان خبر داد و گفت: در استان همدان یک هزار و ۸۵۵ واحد نانوایی وجود دارد که سهم شهرستان همدان از این تعداد ۵۵۵ واحد است.

وی از ارزیابی ۲۱ واحد نانوایی‌ در شهر همدان خبر داد و عنوان کرد: تأسیسات اطفای حریق تمام نانوایی‌های ارزیابی شده، ایمن بود.

مدیر کل پدافند غیرعامل استان همدان در خصوص تامین برق اضطراری این نانوایی ها عنوان کرد: از ۲۱ واحد نانوایی ۱۸ مورد دارای برق اضطراری و ۳ واحد فاقد برق بودند.

وی در خصوص برآورد تامین موارد لازم برای طبخ نان در مواقع ضروری از نگاه پدافند غیرعامل عنوان کرد: باید برای هر واحد نانوایی مبلغ ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای تأمین منبع آب، سیلندر گاز، منبع سوخت، موتور برق و حفاظ نگهداری سیلندر هزینه شود.

 

انتهای پیام / 

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه