آخرین اخبار

29. مهر 1395 - 1:07   |   کد مطلب: 18323
در هجدهمین مجمع شورای جهانی صنایع‌ دستی
مجمع عمومی شورای جهانی صنایع دستی به تصویر کشیده شد
نمایشگاه عکس مروری بر نشست‌های شورای جهانی صنایع‌ دستی در سه بخش مجزا از اول تا پنجم آبان‌ماه پذیرای علاقه‌مندان و هنردوستان است.

به گزارش بهارانه، به نقل از  ایسنا به نقل از روابط عمومی معاونت صنایع‌ دستی، آثار ارائه‌شده در این نمایشگاه در ابعاد حداقل ۱*۱ متر تا ۱*۳ متر روی بوم چاپ شده‌اند که در بخش‌های مختلف به معرفی و ارائه جزییاتی از نشست‌های مجمع عمومی شورای جهانی صنایع دستی پرداخته‌اند.

در این نمایشگاه تاریخچه مختصری از نشست‌های شورای جهانی در دوره‌های قبل و نیز مروری بر اتفاقات و جزییات برنامه‌های هر دوره با محوریت یکی از شخصیت‌های مورد توجه در آن دوره، مورد نظر قرار گرفته است.

عکس‌های به‌نمایش گذاشته‌شده در این نمایشگاه به همت «هیژا رحیمی‌نیا» کارشناس هنری و عکاس با مضامین گرافیکی و هنری تهیه شده‌اند.

همچنین درنمایشگاه یادشده که به مدت یک هفته از ساعت ۹ تا ۱۶ در ساختمان شماره ۱ سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برپاست، معرفی چهار شهر جهانی لالجین، مشهد، اصفهان و تبریز که در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ ثبت جهانی شده‌اند نیز در قالب معرفی صنایع دستی این شهرها، مروری بر مراسم‌ و اتفاقات در رابطه با روند جهانی شدن و چگونگی انتخاب آن‌ها صورت می‌گیرد، البته تمرکز بیشتر روی هنر هنرمندان این شهرهاست.

بخش نهایی این نمایشگاه مربوط به برگزاری هجدهمین مجمع عمومی شورای جهانی صنایع‌ دستی در اصفهان است که به ارائه برنامه‌ها، کارگاه‌ها، سمینارها و جلسات برگزارشده در هجدهمین مجمع شورای جهانی صنایع‌ دستی در اصفهان پرداخته است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه
پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر