آخرین اخبار

1. آذر 1395 - 15:24   |   کد مطلب: 18848
استاندار همدان بابیان اینکه کارمندان مجرد هیچ مانعی برای ازدواج ندارند، گفت: باید طرح پژوهشی دلایل مجرد ماندن کارمندان در همدان به دقت اجرا شود.

به گزارش بهارانه، به نقل از خبرنگار مهر، محمدناصر نیکبخت پیش از ظهر دوشنبه در شورای فرهنگ عمومی استان همدان پیاده روی اربعین را بزرگترین مانور تاریخ دنیا بیان کرد و افزود: برنامه‌ریزی، عظمت، شجاعت و دلیری و عشق به امام حسین(ع) باعث سفر عاشقان با پای پیاده به کربلا بود که قدرت واقعی اسلام و شیعه را نشان می دهد.

وی با بیان اینکه در مکه هرسال حجاج مصبیت هایی را تحمل می کنند، اظهار داشت: ۲۵ میلیون نفر به منطقه نا امن سفر می کنند اما با تدابیر و برنامه ریزی ایران و عراق، همه ساله زائران به سلامت برمی گردند در حالیکه آرزوی داعش ضربه زدن به ایران است.

نیکبخت بابیان اینکه امسال نیز عظیم ترین مانور جهانی به خوبی برگزار شد و با امنیت و آرامش رو به پایان است، گفت: شرافت، شخصیت، دلبستگی و تدین مردم استان در میزبانی از زائران اربعین قابل تقدیر است.

توزیع ۷۵ هزار وعده غذا به صورت روزانه در ایام اربعین

وی از آمادگی استان همدان برای میزبانی از زائران اربعین در شرایط بحرانی خبر داد و با بیان اینکه ۷۵ هزار وعده غذا به صورت روزانه در ایام اربعین توزیع شد، عنوان کرد: بدرقه و پذیرایی از زائرین به بهترین شکل انجام شد و استقبال نیز باید به همین روند صورت گیرد.

محمدناصر نیکبخت با تاکید بر اینکه تمام دستگاه های خدمات رسان در این ایام همکاری لازم را داشتند اما نیروی انتظامی در ایجاد امنیت و روان سازی ترافیک تلاش مضاعفی داشت که جای تقدیر دارد، گفت: در مقطعی، از استانها در خواست شد که اجازه تردد وسایل نقلیه حامل زائران به سمت مرز مهران داده نشود که استانهای همجوار مانع تردد این دستگاه ها نشدند اما در استان همدان ۳۲ هزار نفر ساماندهی شده و به مسیرهای جایگزین هدایت شدند.

استاندار همدان با اشاره به پیش رو بودن هفته بسیج نیز گفت: بسیج الگوی موفقی برای خدمت رسانی، مقاومت و مبارزه و این الگو قابل احترام است و باید آن را حفظ کرد و یا توسعه داد چراکه بسیج در شئون زندگی تمام افراد جامعه اثرگذار است و مربوط به یک قشر و بخش خاص نیست.

نیکبخت با گرامیداشت یاد مرضیه حدیدچی اظهار داشت: مراسم ختم این بانوی انقلابی در روز پنج شنبه برگزار خواهد شد که تأکید می شود این مراسم در شأن بانوی ارزشمند و انقلابی همدان باشد.

وی به سفر محمدباقر نوبخت به استان همدان اشاره کرد و گفت: روز پنج شنبه همدان میزبان محمدباقر نوبخت خواهد بود که با قطار تا آخرین ایستگاه خواهد آمد و پس از آن نیز از مسیر و ایستگاه های قطار همدان بازدید خواهد کرد.

اخباری مبنی بر استعفای نماینده ولی فقیه در استان همدان شنیده می شود

استاندار همدان همچنین با بیان اینکه اخباری مبنی بر استعفای نماینده ولی فقیه در استان همدان شنیده می شود، اظهار داشت: مردم مراجعاتی در این خصوص به استانداری دارند و به دنبال این هستیم که فرصتی برای دیدار با مقام معظم رهبری در این خصوص داشته باشیم.

وی افزود: همدلی و همبستگی موجود در جامعه علاوه بر اینکه از تأثیرات انقلاب است نتیجه وجود و نفس گرم نماینده ولی فقیه در استان همدان است.

نیکبخت همچنین عنوان کرد: شرایط بسیار آرام و توسعه گرا در استان پیش از این وجود نداشته اما امروز مردم امیدوارند و با وحدت و همدلی جان خود را در برابر فرامین مقام معظم رهبری بر کف دست گرفته اند.

استاندار همدان با بیان اینکه آیت الله محمدی با روحیه عارفانه و ولایت مداری باعث شد در خصوص اقتصاد مقاومتی و توسعه استان هیچ مانعی وجود نداشته باشد، یادآور شد: تمام این موارد نتیجه تلاش خاضعانه و بی ریای نماینده ولی فقیه در استان است و امید می رود که پایان خدمت ایشان صحت نداشته باشد.

وی با بیان اینکه برخی افراد به دلیل عدم اشتغال تن به ازدواج نمی دهند، عنوان کرد: این افراد نمی خواهند فرد دیگری را سربار خود کنند اما باید بررسی کرد که چرا کارکنان دستگاه های دولتی تمایلی به ازدواج ندارند.

نیکبخت با بیان اینکه پیش از انقلاب تمام شرایط برای لذت بردن افراد از مجردی وجود داشت، یادآور شد: با این وجود افراد به راحتی ازدواج می کردند و مسیر ازدواج عادی بود و جوانان ۳۰ تا ۴۰ ساله مجرد نبودند.

استاندار همدان با اشاره به اینکه در حال حاضر خانواده ها تابع جوانان هستند، یادآور شد: در مواردی جوانان سرکشی می کنند و خانواده ها به انتخاب آنها رضایت می دهند و در مواردی همین باعث طلاق شده است.

کارمندان مجرد هیچ مانعی برای ازدواج ندارند

وی همچنین عنوان کرد: کارمندان مجرد هیچ مانعی برای ازدواج ندارند و باید برای تمایل آنها به این امر راهکار ارائه داد.

نیکبخت با بیان اینکه باید جوانان خود را با شرایط فرهنگی روز تطبیق دهند، اظهار داشت: اگر برای یک کارمند مسئله اقتصادی در ازدواج اثرگذار باشد وضعیت برای یک فرد بیکار چگونه خواهد بود؟.

استاندار همدان با اشاره به اینکه جوان شاغل هیچ مانعی برای ازدواج ندارد، عنوان کرد: شغل در ازدواج بسیار مهم است اما در خصوص ازدواج شاغلین، این موضوع جایگاهی ندارد.

وی در ادامه یادآور شد: طرح تحقیقاتی در خصوص عدم گرایش کارمندان مجرد به ازدواج در همدان باید ادامه پیدا کند و دغدغه های بیشتری در تحقیقات مورد توجه قرار گیرد.

نیکبخت با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص بررسی آسیب های اجتماعی، اظهار داشت: در جلسات شورای فرهنگ عمومی باید در خصوص مسائل و آسیب های اجتماعی بحث شود

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه خبری تحلیلی نشاط شهر
کانال تلگرامی پایگاه خبری بهارانه